PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Młodzież z Rosji na plenerze malarskim w Zakopanem

Piątek, 24 czerwca 2011 r.
Autor: Adam Kitkowski

Młodzież z Rosji na plenerze malarskim w ZakopanemNa zaproszenie Starostwa Tatrzańskiego już drugi raz z rzędu latem do Zakopanego przyjechali młodzi artyści z Rosji. Tym razem odwiedziła nasz region ponad 60-osobowa grupa z trzech miast: Moskwy, Himki i Stara Rosja. Organizatorem wyjazdu do Polski była Pani Ludmiła Pritulczik z Sankt Petersburga.


Młodzież przyjechała doskonalić swój warsztat w dziedzinie rysunku i malarstwa. Zajęcia odbywały się w plenerze - w Zakopanem i w okolicy, na Podhalu. Były również zajęcia z malarstwa na szkle w TCKiS „Jutrzenka” i zajęcia z rzeźby w Zespole Szkół Plastycznych im. A. Kenara. W tej szkole 21 czerwca miała miejsce wystawa poplenerowa połączona z wręczeniem nagród i dyplomów. Na tej uroczystości obecni byli: starosta tatrzański – Andrzej Gąsienica Makowski i zastępca dyrektora szkoły – Marek Król Józaga.

Oprócz zajęć plastycznych młodzież realizowała również program turystyczny: wycieczka po Zakopanem, do Morskiego Oka, Krakowa i Wieliczki, a także na Słowację (zabytki Spisza).

A za kilka miesięcy, jak co roku w styczniu, odwiedzi Zakopane liczna grupa dzieci i młodzieży z Rosji, która uczestniczyć będzie w międzynarodowym festiwalu twórczości artystycznej „Zimowa bajka w Tatrach”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.