PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zakopiański Wieczór Operetkowy

Środa, 17 sierpnia 2011 r.
Autor: AKS

fot. Piotr Korczak15 sierpnia w sali widowiskowej kina Sokół odbył się „Zakopiański Wieczór Operetkowy”. Wystąpili soliści związani z krakowską i europejską sceną operową – w tym Krystyna Tyburowska, Tomasz Kuk i Michał Kutnik. Gwiazdą wieczoru była prawnuczka pierwszej prymistki Podhala Bronisławy Dziadoń – Koniecznej, Agnieszka Konieczna – Kuk, sopranistka związana z krakowską i włoską sceną operową.


W repertuarze koncertu znalazły się najpiękniejsze arie i duety z oper i operetek m.in. „Traviata”, „Księżniczka Czardasza”, “Wesoła Wdówka”, “Cygańska miłość”, “Baron Cygański”, “Skrzypek na dachu”, a także fragmenty musicalu „Cats” i pieśni z repertuaru Jana Kiepury.

Nie zabrakło także nawiązania do podhalańskich tradycji muzycznych, na scenie pojawił się gościnnie znakomity artysta ludowy, a jednocześnie dyrektor bukowiańskiego Domu Ludowego Bartłomiej Koszarek.

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz miasta i starosty Powiatu Tatrzańskiego Zakopiański Wieczór Operetkowy będzie na stałe wpisany w kalendarzu imprez kulturalnych, dzięki czemu co roku w rocznicę "Cudu nad Wisłą" odbywać się będzie w stolicy Tatr koncert muzyki klasycznej.

Organizatorem imprezy był Impresariat Artystyczny Calisia.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.