PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Muzyczna Zohylina 2011”

Sobota, 27 sierpnia 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycKulturalny sezon letni pod Giewontem trwa. Jednym z interesujących wydarzeń artystycznych była Muzyczna Zohylina 2011. Impreza rozpoczęła się w dniu 24 sierpnia, w Parku Fatimskim przy Sanktuarium na Krzeptówkach. Koncertował Stanisław Sojka, który zaśpiewał „Tryptyk Rzymski” do słów Jana Pawła II. Artyście towarzyszył kwintet Stanisława Sojki w składzie: Przemysław Greger – gitara, Marcin Lamch – kontrabas, Kuba Sojka –perkusja, wokal, Zbyszek Uhuru Brysiak – instrumenty perkusyjne. Piątym muzykiem w kwintecie był oczywiście sam Mistrz – piano.


Festiwal Muzyczna Zochylina zagościł tylko na jeden dzień w Zakopanem. Kolejne wydarzenia muzyczne odbyły się w schronisku na Głodówce.

Patronat Honorowy nad Muzyczną Zochyliną 2011 objął Andrzej Gut Mostowy, poseł RP, który na Krzeptówkach otworzył tę ciekawą, godną plecenia imprezę.

Stanisław Sojka o „Tryptyku Rzymskim”: Jest to utwór wyjątkowy. Pierwsza część „Strumień”, to piękna refleksja nad upływem czasu. Oto wielki Papież daje tutaj świadectwo swojej pokory, niewinności, zdziwienia, swojego zachwytu i zdumienia. Druga część „Medytacja nad Księgą Rodzaju u wejścia do Kaplicy Sykstyńskiej” to poszukiwanie początku i końca za pośrednictwem dzieła Michała Anioła. W końcu trzecia część to historia Abrahama, jego syna, jego posłuszeństwa, wiary, miłości i przymierza jakie zawarł z nim Bóg. „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II to wspaniałe świadectwo wypowiedziane niezwykłą poetycką wrażliwością autora. Mam uczucie, wręcz przekonanie, że to nie ja pisałem muzykę. Prowadziło mnie słowo za, słowem, zdanie za zdaniem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.