PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Tatry ŚwiatłoCzułe"

Niedziela, 4 grudnia 2011 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Anna Karpiel-SembereckaNiedawno w sieci krążyło kapitalne zdjęcie Adama Brzozy z Zakopanego przedstawiające krzyż na Giewoncie na tle księżyca. Były też i dwie ludzkie postacie... Takie zdjęcia się pamięta. W piątek w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego można było obejrzeć więcej pejzaży pana Adama.


"Tatry ŚwiatłoCzułe" to wystawa przedstawiająca Tatry, ale oglądane w czasie, kiedy już zakończyliśmy wycieczkę, albo śpimy, czy też jest taka pogoda, że nie mamy się ochoty w góry wybrać. Tego nie zobaczymy podczas letniej cudownej pogody. Warto wystawę obejrzeć, bo zdjęcia są świetne. Warto też i dlatego, aby sobie uświadomić, jak wiele tracimy wyruszając w góry za późno, albo kończąc wycieczkę zbyt wcześnie. Być może – zachęceni magią światła na zdjęciach Adama Brzozy - częściej się nam uda powitać świt, czy zachód słońca w Tatrach. Dobre zdjęcia się pamięta, a klimaty zastane przeżywa.

Wystawa będzie czynna do końca stycznia 2012 r, Zakopane, ul. Chałubińskiego 42 a.


Adam Brzoza - zakopiańczyk, pasjonat gór i przyrody, artysta fotografik. Najczęściej szuka innego niż standardowy klimatu do przedstawienia na zdjęciach. - Pragnę pokazać góry, krajobraz od strony tajemniczej, czasem mrocznej, a czasem bajkowej, ale często sięgam po piękno codzienności - mówi autor. Doskonale czuje się w reportażu, dokumentując sytuacje, zatrzymując w kadrze chwile. Ostatnio pasjonują go ginące zawody.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia z polskiej części Tatr, z rożnych pór roku. Pokazane w niecodziennych objęciach światła, które powoduje inne postrzeganie danego miejsca za każdym razem.

Wydruk 46 zdjęć w formacie 70 x 100 cm był możliwy dzięki sponsorowi, firmie FOTO-TIP (www.foto-tip.pl).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.