PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Marcin Pawłowski w Miejskiej Galerii Sztuki

Sobota, 21 stycznia 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaOd 13 stycznia w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem można oglądać wystawę Marcina Pawłowskiego zatytułowaną „Prace rysunkowe 1981-2011”. Podsumowuje ona trzydziestolecie pracy twórczej krakowskiego artysty i profesora Uniwersytetu Pedagogicznego, który realizuje cykle rysunkowe, tworzy obiekty i zajmuje się działaniami w przestrzeni zastanej.


- W 1985 r. w kwietniu prof..Brzozowski otwierał wystawę ośmiu młodych artystów związanych z Zakładem Wychowania Plastycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ja również brałem udział w tej prezentacji i jeden z cykli prezentowanych dziś prac wówczas również wisiał w tej galerii. Postanowiłem wrócić do Zakopanego właśnie z tymi pracami - wyjaśniał podczas wernisażu artysta.

Na wystawie oprócz wspomnianych prac znalazły sie także fragmenty kolejnych cykli, które Marcin Pawłowski realizował od tamtego czasu, aż po najnowsze dzieła.

Marcin Pawłowski urodził się w 1954r. w Krakowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1975-80. W 1980r. uzyskał dyplom w Pracowni Wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha r. i został zatrudniony na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W latach 2000 – 2006 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Sztuki, obecnie jest kierownikiem Katedry Grafiki i Projektowania Wizualnego. Swoje prace pokazywał na 13 wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Trafiły one także do zbiorów Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Galerii Zanders w Bergisch Gladbach (Niemcy) oraz do zbiorów prywatnych. Marcin Pawłowski prowadzi Pracownię Wklęsłodruku, jest promotorem ok. 80 dyplomów magisterskich.

Wystawa będzie czynna do 26 lutego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.