PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Jubileuszowe Święto Ulicy Strążyskiej

Wtorek, 19 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW niedzielę swoje święto po raz dziesiąty obchodziła ulica Strążyska, czyli jeden z najstarszych, a przy tym bardzo urokliwy zakątek Zakopanego z pięknym widokiem na Giewont. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Starym Kościółku przy ul. Kościeliskiej koncelebrowana przez ks. infułata Stanisława Olszówkę. Następnie odbył się paradny przejazd zaprzęgów konnych na czele z pytacami.


Goście dotarli do restauracji „Gazdówka” na pyszny poczęstunek przy muzyce góralskiej, na który zaprosiła Maria Gąsienica-Gładczan. Kolejnym punktem programu była karczma „Żabi Dwór”, która przygotowała dwie tradycyjne już atrakcje: wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta Kłosowskiego oraz wystrzał z armaty. Tym razem Właściciel Jakub Kruger o jej odpalenie poprosił wiceburmistrza Wojciecha Solika.

Kiedy wszyscy dotarli do końca ulicy Strążyskiej pod szałas Jana Chyca, rozpoczął się tam festyn z licznymi konkursami. W tym roku dodatkową atrakcją była ścianka wspinaczkowa przygotowana przez TOPR. O jej zdobycie pokusili się m.in. wiceburmistrz Zakopanego Wojciech Solik, wiceprzewodniczący Rady Miasta Leszek Dorula oraz zakopiański prezes Związku Podhalan Marcin Zubek. Odbył się także konkurs plastyczny dla najmłodszych. Wzięło w nim udział prawie 30 dzieci, które rysowały i lepiły z plasteliny Giewont. Jak zwykle gościna u Jana Chyca była wspaniała, a atrakcji i przysmaków starczyło dla wszystkich.

Organizatorem wydarzenia był Związek Podhalan oddział Zakopane oraz Urząd Miasta Zakopane, który podczas uroczystości reprezentowało aż dwóch wiceburmistrzów: Mariusz Koperski i Wojciech Solik.

Patronat medialny sprawował Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.


 

Konkurs plastyczny dla dzieci 

Nagrodzeni:

 1. Mela Wróblewska
 2. Bartłomiej Zwijacz
 3. Kacper Mrozicki
 4. Adam Skupień
 5. Bartosz Kozłowski
 6. Paulina Kalata 

Wyróżnieni:

 1. Karolina Król
 2. Marta Mitana
 3. Magda Bobak
 4. Bartłomiej Łukaszczyk
 5. Oskar Rojek
 6. Marcelina Mrozicka
 7. Jagoda Mrozicka
 8. Maria Staszeczka 

Konkurs rysunkowy dla dzieci 

Nagrodzeni: 

 1. Bartłomiej Chyc
 2. Oskar Rojek
 3. Paweł Chyc
 4. Natalia Gąsienica
 5. Paulina Sachaj
 6. Szymon Staszeczka 

Wyróżnieni:

 1. Karolina Król
 2. Maja Stachowska
 3. Zuzia Mateja
 4. Mateusz Zwijacz
 5. Maria Staszeczka
 6. Norbert Gregorczyk
 7. Jagoda Mrozicka
Zobacz w naszym sklepie:
 • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
  25 zł
 • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
  160 zł
 • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
  16 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.