PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

"Piękne sto lat istnienia…” - wydane

Poniedziałek, 29 października 2012 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW dniu 24 października w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego odbyła się promocja książki pod tytułem:" Piękne sto lat istnienia. Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem 1912-2012". Jest to kolejna, jubileuszowa inicjatywa Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem.


Na spotkanie z czytelnikami, absolwentami przyszli członkowie zespołu redakcyjnego w składzie: dr Małgorzata Wonuczka - Wnuk – reaktor wydania, Małgorzata Gładoch, Barbara Święchowicz. W powstaniu książki duży udział miał również m.in. Lesław Dall i Witold Osiński. Spotkanie prowadził Maciej Krupa.

Redaktor wydania dr Małgorzata Wonuczka – Wnuk podjęła się trudnej pracy stworzenia obrazu historii liceum w dosyć krótkim czasie.  Jak to zwykle w takich sytuacjach  bywa dopiero teraz zaczynają się zgłaszać osoby, które mają do opowiedzenia swoją historię z lat szkolnych, wartą zamieszczenia w książce… 

Uprzejmie informujemy, że wszystkie wspomnienia, uzupełnienia i uwagi prosimy kierować do Stowarzyszenia. Będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.absolwencilo-zakopane.pl . Materiały te posłużą do przygotowania kolejnej jubileuszowej publikacji za… 25 – 30 lat!
 
Książka: " Piękne sto lat istnienia. Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem 1912-2012" była do nabycia  na recepcji Zjazdu, w szkole przy ulicy Słonecznej, podczas uroczystych obchodów jubileuszowych.  
Zapraszamy do lektury.

Wydanie publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu zadania przez Gminę Miasto Zakopane. Dziękujemy. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.