PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zapraszamy na IV Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „o Złote Kierpce”

Piątek, 22 lutego 2013 r.
Autor: AKS

fot. Archiwum Organizatorów13 i 14 kwietnia w Zakopanem odbędzie się IV Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „o Złote Kierpce”. W imprezie wezmą udział zespoły z całego Podhala, które przygotują program widowiskowo – taneczny pokazujący dawne dziecięce gry i zabawy a także opowiadający o dawnych góralskich obyczajach czy obrzędach. Dwudniową imprezę poprzedzą uroczyste korowody które przejdą przez Krupówki. Występy konkursowe odbęda sie na scenie kina Sokół.


Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „o Złote Kierpce”, nawiązuje w swojej formule do Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. To na tym festiwalu młodzi górale zdobywają sceniczne doświadczenie, które owocuje coraz to wyższym poziomem prezentacji. W przyszłości to oni będą rywalizować o „Złotą Ciupagę”. Również kierownicy zespołów, którzy po występach konsultują swoje osiągnięcia ze specjalistami z dziedziny folkloru, mogą zdobywać większe doświadczenie, oraz mogą porównać swoje doświadczenia z innymi kierownikami zespołów. 

Komisja artystyczna pod przewodnictwem mgr Aleksandry Szurmiak – Boguckiej wyłoni zdobywców głównych trofeów, statuetek ZŁOTE, SREBRNE I BRĄZOWE KIERPCE. Laureaci otrzymają także nagrody pieniężne i rzeczowe.

Jury zakwalifikuje zespoły do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Laureaci wezmą tez udział w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, prezentując przygotowane programy na scenie plenerowej w wiosce Festiwalowej.      

- Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych, ma motywować liczne dziecięce zespoły góralskie do tworzenia programów, nie tylko stricte tanecznych, ale i bardziej ambitnych, pokazujących naszą tradycję. Tym samym dzieci będą miały okazję do poznania obrzędów i zwyczajów swoich przodków, które giną na naszych oczach lub całkowicie zniknęły z krajobrazu Podhala oraz prezentowania ich na scenie – powiedział kierownik artystyczny festiwalu Szymon Bafia. - Na całym Podhalu istnieje blisko 60 zespołów góralskich. Chcemy, aby ich dokonania były widoczne i doceniane – dodał.

Organizatorem Festiwalu jest Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” wraz z partnerami: Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, Biurem Promocji Zakopanego oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury.

regulamin festiwalu 2013.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    35 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.