PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Ulica Kościeliska”

Sobota, 5 października 2013 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

„Ulica Kościeliska”Protokół komisji oceniającej utwory w konkursie literackim „Ulica Kościeliska”. Konkurs literacki ogłoszony przez Związek Podhalan oddział Zakopane w ramach Święta Ulicy Kościeliskiej – imprezy dofinansowanej przez Urząd Miasta Zakopane oceniała komisja w składzie: Przewodnicząca – dr Małgorzata Wonuczka-Wnuk, Członkowie: mgr Bożena Gąsienica, mgr Maria Raszczyk. Na konkurs wpłynęło siedem ofert opatrzonych godłami w tym dwa opowiadania: „Chustka” – godło Hipolita oraz „Kuźnia uczuć” – godło Andrzejch. Oba jednak nie spełniły wymogów konkursu, nie wiązały się z Ulicą Kościeliską.


W konkursie oceniono wiersze pisane językiem literackim:
„Kościeliska” – godło „Szarotka”
„Ulica Kościeliska” – godło „Szarotka”
„Limeryk o Kościeliskiej” – godło „Szarotka”

„ulica koscieliska” godło „Watra”
„stary kosciółek” godło „Watra”
„sen górala w willi koliba” godło „Watra”

Oraz wiersze pisane gwarą”

„Karcma u Wnuka” godło „Jantka”
„Torg przy Kościeliskiej” godło „Jantka”
„Weranda” – godło „Jantka”
„Bartuś” – godło Leśny
„Górolecka z Kościeliskiej” godło M.K. Podhale
„Na Pynksowym” godło M.K. Podhale
„Kaplica na Kościeliskiej” godło M.K.Podhale

Po wnikliwej analizie utworów jury postanowiło:

W kategorii wierszy pisanych gwarą pierwszą nagrodę w wysokości 150 zł oraz książki przyznać Markowi Kaczmarczykowi z Bańskiej Niżniej – godło M.K. Podhale za wiersz „Kaplica na Kościeliskiej”.

W kategorii wierszy pisanych językiem literackim pierwszą nagrodę w wysokości 150 zł oraz książki przyznać Arkadiuszowi Stosurowi z Nowego Sącza – godło „Watra” za wiersz  „stary Kościółek”.

Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienie w postaci książkowej pani Antoninie Łacek z Poronina – godło „Jantka” za wiersz „Weranda” oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez restaurację „U Wnuka” za wiersz „Karcma u Wnuka”.

Jury dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie  i z zadowoleniem stwierdza, że konkurs literacki zorganizowany po raz pierwszy przez zakopiański oddział Związku Podhalan przyczynił się do popularyzowania najstarszej ulicy Zakopanego nie tylko w Zakopanem. Wskazuje też na potrzebę zorganizowania podobnego konkursu w roku 2014.

dr Małgorzata Wonuczka-Wnuk
mgr Bożena Gąsienica
mgr Maria Raszczyk

Zakopane, 30.09.2013

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.