PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

IX Elektroniczne Zaduszki

Niedziela, 24 listopada 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW sobotę wieczorem w Starym Kościółku odbyły się Elektroniczne Zaduszki zatytułowane w tym roku „Od Tatr po Himalaje”. Wystąpili: Małgorzata Waliczek – śpiew, Kinga Gruszczyńska – skrzypce, Jakub Staszel – skrzypce, Jerzy „Juras” Gruszczyński – syntezatory oraz Maria Gruszczyńska, Grażyna Syrzistie i Andrzej Czarniecki – recytacje. Artyści muzyką i słowem wyrazili swoją pamięć o tych, którzy w ostatnim czasie odeszli, a związani byli w sposób szczególny z górami i Zakopanem.


Zaprezentowano zdjęcia Macieja Berbeki, Leszka Lassoty, Petera Šperki i Marka Zaniewskiego oraz poezję Kingi, Marii i Jerzego Gruszczyńskich. Koncert muzyki elektronicznej z autorskimi kompozycjami Jurasa Gruszczyńskiego wprowadził wszystkich w zaduszkowy nastrój, a wiersze i obrazy przywoływały wspomnienia o zmarłych himalaistach, taternikach, przewodnikach i ratownikach górskich. Wspominano także zakopiańskiego poetę Jerzego Tawłowicza.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie „Twoje Zakopane” przy współpracy z Parafią Najświętszej Rodziny, Polskim Związkiem Niewidomych, Biurem Promocji Zakopanego i Urzędem Miasta Zakopane.     

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.