PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

"Na Folkową Nutę" z zespołem Megitza

Piątek, 22 sierpnia 2014 r.
Autor: Biuro Prasowe 46.MFFZG

"Na Folkową Nutę" z zespołem Megitza22 sierpnia w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbędzie się koncert "Na Folkową Nutę". Gwiazdą tego wieczoru będzie Małgorzata Babiarz "Megitza". Razem z nią wystąpią dzieci z góralskich zespołów z Bańskiej i Nowego Targu. Małgorzata Babiarz została uznana za objawienie i koncertową rewelację. Swą karierę muzyczną rozpoczęła w 2008 roku w Chicago. Od tego czasu zagrała setki koncertów i wydała 5 płyt. Wokalistka jest obdarzona niezwykle silną osobowością, charyzmą, ogromnym talentem muzycznym oraz nieziemską góralsko-cygańską urodą. Komponuje oraz gra na kontrabasie. Ma własny, wyrazisty i bardzo oryginalny styl. W jej repertuarze znajdziemy głównie autorskie kompozycje z nurtu muzyki etnicznej - bałkańskiej, góralskiej oraz romskiej.


Wspólny koncert z dziećmi z Bańskiej Wyżniej i z zespołu „Mali Śwarni” z Nowego Targu będzie dla artystki wyjątkowym wydarzeniem i symbolicznym powrotem do korzeni.
- Kiedyś grywałam na basach, śpiewałam i tańczyłam właśnie w tych zespołach. Bardzo się cieszę, że rośnie w nich kolejne młode pokolenie. Widać, jak góralska tradycja wspaniale jest kultywowana – cieszy się Małgorzata Babiarz.
- W dzieciach jest cała prawda, nie ma w nich zawiści, negatywnych uczuć, tylko szczerość. To właśnie wzrusza najbardziej. Myślę, że dzisiaj ludziom brakuje takich emocji, takiej prostej dziecięcej radości z życia. Dlatego wiem, że ten wspólny koncert będzie pięknym wydarzeniem. Mam nadzieję, że przyjdzie wiele osób i wspólnie będziemy mogli cieszyć się śpiewem tych dzieci, dzielić ich radość – dodaje wokalistka.

Dzieci przygotowują swój góralski repertuar, ale będą także towarzyszyć Małgorzacie Babiarz na scenie w wykonaniu kilku jej autorskich utworów. Potem Megitza zaprezentuje program, na który złożą się melodie inspirowane muzyką łuku Karpat, góralską, romską i bałkańską. Zapowiada się więc bardzo ciekawy koncert, który artystka przygotowała z myślą o publiczności z Zakopanego i Podhala, ale także o gościach z całej Polski.

- Jest mi trochę trudniej występować przed własną publicznością, bo podchodzę do tego bardzo emocjonalnie. Jednak po ostatnim koncercie na Podhalu odczułam, że to właśnie tutaj ludzie najlepiej rozumieją mnie i moją muzykę. W Zakopanem to z pewnością będzie coś magicznego. Zapraszam też wszystkich gości. Myślę, że każdy znajdzie coś w tej muzyce, co będzie mógł ze sobą zabrać, przygarnąć, iść do domu i później jeszcze długo się tym cieszyć. Wszystkich gorąco zapraszam – Megitza zachęca do udziału w piątkowym koncercie.

Koncert odbędzie się o godz. 20.00 w namiocie festiwalowym na Dolnej Równi Krupowej. Bilety w cenie 30zł normalny i 20 zł ulgowy do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 17, w oddziale Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, ul. Kościeliska 7 oraz w Punkcie Informacji Festiwalowej na Dolnej Równi Krupowej (czynnym od 22 sierpnia).
Szczegóły na stronie www.mffzg.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.