PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Debata i artystyczne spotkania na szczytach!

Czwartek, 11 września 2014 r.
Autor: Ada Ginał-Zwolińska

Debata i artystyczne spotkania na szczytach!6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach zaprasza nie tylko na wydarzenia koncertowe, ale też na spotkania z artystami w niepowtarzalnej scenerii Domu pod Jedlami oraz szereg imprez towarzyszących, w tym m.in. debatę pt. „Muzyka – Nauka – Religia“. - Festiwal ma ambicje nie tylko prezentować to, co w sztuce, muzyce najciekawsze, ale też integrować festiwalową publiczność i prowokować do dyskusji – mówi Tomasz Sztencel z Rady Programowej Muzyki na Szczytach.


13 września o godz. 15.00 w Domu pod Jedlami rozpocznie działalność festiwalowy „Klub rozmów na szczytach“. Z publicznością spotkają się gwiazdy wieczornego Koncertu Inauguracyjnego w Kościele św. Krzyża: Roxanna Panufnik, kompozytorka, córka Andrzeja Panufnika oraz legendarny The Brodsky Quartet.
14 września o godz. 12.00 w tym samym miejscu będzie można porozmawiać z artystami związanymi ze światową prapremierą spektaklu „Clarissima“ w Teatrze Witkacego – Justyną Bargielską, Tomaszem Cyzem, Aleksandrą Justą oraz Markiem Brachą.
15 września o godz. 19.00 w Kinie Sokół, gościem Klubu będzie Katarzyna Marczak. Odbędą się też pokazy filmów: „Pan od muzyki“ w reż. Ch. Barratiera oraz „Rytm to jest to“ (fragmenty) w reż. Th. Grube i E. S. Lanscha.
16 września o godz. 12.00 do Domu pod Jedlami zawitają Lily Maisky i Grzegorz Kotów.
17 września o godz. 12.00 z publicznością spotkają się tam: Fluent Ensemble i Trio BLUette.
19 września o godz. 12.00 w Domu pod Jedlami pojawi się kolejna festiwalowa gwiazda – Apollon Musagete Quartett.
Na finał festiwalu 20 września o godz. 15.00 (Dom pod Jedlami) odbędzie się spotkanie z Lady Camillą Panufnik, Pawłem Mykietynem oraz dyrygentem koncertu zamykającego Festiwal – Jean-Luc Tingaudem.

Spotkania „Klubu rozmów na szczytach“ poprowadzą: Agata Kwiecińska z Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz Marcin Majchrowski z Programu II Polskiego Radia.

18 września o godz 16.00 w sali teatralnej Kościoła św. Rodziny odbędzie się debata pt. „Muzyka – Nauka – Religia“, w której wezmą udział: ks. prof. Tomasz Dąbek z klasztoru Benedyktynów w Tyńcu, prof. Robert Piłat z Instytutu Filozofii UKSW w Warszawie oraz dr Marcin Trzęsiok z Akademii Muzycznej w Katowicach. Dyskusję poprowadzi Agata Kwiecińska.

Festiwalowi towarzyszyć będą trzy wystawy:

PRZED/PO – wystawa fotografii Magdy Hueckel (do 30.09), Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny, ul. Oswalda Balzera 15
MUZYCZNE UNIESIENIA – wystawa prac Magdaleny Gądek-Posadzki (do 21.09), Muzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma“ Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kasprusie 19
PASTELE – wystawa obrazów Sławka Grucy (do 30.09), Kawiarnia im. H. Modrzejewskiej Hotel Morskie Oko, ul. Krupówki 30, oprawa muzyczna: Cracow Clarinet Quartet.

Publiczność zapraszamy do KAWIARNI FESTIWALOWEJ usytuowanej na I piętrze Kawiarni im. H. Modrzejewskiej Hotel Morskie Oko, ul. Krupówki 30.

W tym samym miejscu będzie działać BIURO PRASOWE festiwalu:
13 – 17 września, godz. 16-18
18 września, godz. 12-14
19-20 września, godz. 16-18

Bilety dostępne są w:
Punkcie Informacji Turystycznej, ul. Kościeliska 7, tel.: +48 (18) 20 120 04
Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 17, tel.: +48 (18) 20 122 11
W trakcie Festiwalu bilety będzie można kupić w miejscach imprez festiwalowych na godzinę przed ich rozpoczęciem.


6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach“ potrwa w Zakopanem od 13 do 20 września 2014 r. Głównym Partnerem Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Małopolska. I wszystko gra!

Honorowy Patronat nad Festiwalem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Patronat nad wydarzeniem sprawują również: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Kardynał Stanisław Dziwisz, Starosta Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Gąsienica-Makowski oraz Burmistrz Miasta Zakopanego Janusz Majcher.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Zakopane w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego.

Sponsorzy: ZEW Niedzica Srebrny Sponsor, Bank Zachodni WBK, Tauron Polska Energia, BP Polska oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Partnerami festiwalu są: Biuro Promocji Zakopanego, Instytut Adama Mickiewicza i CULTURE.pl, Narodowy Instytut Audiowizualny, British Council, Instytut Muzyki i Tańca, Hotel Nosalowy Dwór, Kino SOKÓŁ, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem - oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Stowarzyszenie Dom pod Jedlami, Parafia Tatrzańska św. Krzyża, Kościół św. Rodziny, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno- Rehabilitacyjny, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, YAMAHA, firma LAVARD, “Angela” Przedsiębiorstwo Andrzej Stoch oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP Kraków, Polskie Radio Program II, Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Podhalański, Karnet, ZakopanedlaCiebie.pl, INFOGRAM oraz Podhalański Serwis Informacyjny WATRA. Wsparcie redakcyjne RMF Classic.

Program oraz informacje o festiwalu:

www.muzykanaszczytach.com

www.facebook.com/MuzykaNaSzczytach

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.