PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Żyjąca klasa - wyjątkowy happening

Sobota, 17 stycznia 2015 r.
Autor: Uczniowie POSA

Żyjąca klasa - wyjątkowy happeningKolacja z aktorami Teatru Witkacego, niezapomniany weekend w luksusowym zakopiańskim hotelu albo wejściówka do Parku Wodnego - w taki sposób uczniowie Szkoły Artystycznej w Zakopanem chcą zachęcić Polaków do finansowego wsparcia ich szalonego, niepowtarzalnego i oryginalnego happeningu. 6 kwietnia w setną rocznicę urodzin Tadeusza Kantora zamierzają zamienić Krupówki w teatr. Na jedną chwilę handlowy deptak stanie się największa sceną w Polsce, z przypadkowymi, a co za tym idzie zaskoczonymi zapewne obrotem spraw, widzami. Ale jak mówił sam Tadeusz Kantor: Teatr, w który mam uwierzyć, może zaistnieć jedynie w MIEJSCU, które nie jest dla niego w sposób usankcjonowany zarezerwowane. Zakopiańska młodzież chce oddać mistrzowi hołd w niezwykły sposób. Inspirując się jego „Umarłą klasą”, najbardziej znanym dziełem artysty, stworzy coś na kształt przeciwwagi, czyli „Żyjącą klasę”- grupę młodych ludzi, świadomych i ciekawych przyszłości.


Spektakl będzie miał charakter niezwykłego korowodu. Uczniowie będą tworzyć nie tylko aktorskie kreacje, na potrzeby happeningu bowiem  powstają specjalne stroje, a także nietypowe rekwizyty, pieczołowicie zaprojektowane przez uczniów i wykonane m.in. przez Teatr Witkacego w Zakopanem, który objął nad spektaklem patronat artystyczny.

Korowód rozpocznie się w dolnej części Krupówek, a następnie w rytmie walca przejdzie wzdłuż całego deptaku. Co kilka minut pochód będzie się zatrzymywał, by przed nową publicznością powtórzyć główną część spektaklu.

To pierwsze tego typu wydarzenie, wykonywany przez zakopiańską młodzież. Młodzież, która prosi o wsparcie finansowe, ponieważ całe przedsięwzięcie wymaga sporych nakładów finansowych. Korzyść z tej zabawy ma być jednak obopólna, stąd prócz szczerej wdzięczności uczniów, przewidziano dla darczyńców nagrody. Młodych artystów wesprzeć można poprzez specjalnie założony profil http://wspieramkulture.pl/projekt/864-happening-teatralny-Zyjaca-klasa

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.