PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

W cichą noc... kolędowanie na Olczy

Niedziela, 1 lutego 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

W cichą noc... kolędowanie na OlczyKończy się VI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych -” Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”. Przedostatnim wydarzeniem festiwalowym był koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyrekcją Agnieszka Kreiner, która również całość ciekawie prowadziła. Koncert zatytułowany ” W cichą noc... Kolędy z różnych stron świata” odbył się 31 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy. Muzykom towarzyszyli soliści: Andrzej Bienias (bas), Zofia Kielanowicz (sopran), Jakub Pawlik (tenor)oraz grupa kolędników „Pastorałka z Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem pod dyrekcją Elżbiety Cukier. Na zakończenie podziękowania wykonawca złożył Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz.


W poniedziałek, w święto Matki Boskiej Gromnicznej o godzinie 18.00 zapraszamy na ostatni koncert VI Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. W centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka” wystąpią: Halina Jawor, Anna Seman, Jan Karpiel Bułecka, Maria Nowak. Usłyszymy kolędy do słów Wiesława Nowaka z muzyką Andrzeja Zaryckiego.

I to będzie już koniec kolędowania pod Giewontem. Niepisana tradycja kończy śpiewani kolęd 2 lutego.

Dziękujemy Miastu Zakopane za piękne, nastrojowe widowisko, które trwało od Trzech Króli.

Organizatorzy:
Burmistrz Miasta Zakopane
Wydział Kultury i Popularyzacji Zakopanego
Parafie Zakopiańskie

Patronat honorowy:
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.