PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Sala koncertowa w Zakopanem – tożsamość, wartości i emocje

Sobota, 4 kwietnia 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Sala koncertowa w Zakopanem – tożsamość, wartości i emocjeDyskusja o potrzebie budowy sali koncertowej w Zakopanem trwa. Tym razem spotkanie zorganizowane przez Danutę Sztencel odbyło się w Grand Hotelu Stamary. Mimo Wielkiej Soboty, na wielkanocne spotkanie przybyło sporo zaproszonych gości, w tym kilkoro członków Honorowego Komitetu Budowy Sali Koncernowej. W trakcie dyskusji prawie każda wypowiedz wnosiła coś nowego i była interesująca. Po dużym sukcesie inwestycyjnym jakim było wybudowanie sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach poprzeczka dla projektantów i akustyków została podniesiona. Po tym spotkaniu stało się jasne, że pod Giewontem jest potrzebna sala koncertowa budowana od podstaw jako... sala koncertowa.


Powinna być usytuowana w pobliżu centrum, gdzie najlepiej będzie tworzyła nowa jakość kulturalną. Cykle koncertów, czy stałe festiwale muzyczne na których będą występowali najwybitniejszy artyści przyczynią się do powstania produktu wysokiej jakości.

Ciag dalszy działań wokół budowy sali koncernowej zapewne nastąpi i należy mieć nadzieję, że zakończy się otwarciem nowocześniej, świetnej akustycznie świątyni sztuki, do której chętnie przyjadą najlepsze orkiestry i wybitni wirtuozi. Narodzi się marka, czyli tożsamość, wartości i emocje. A mieć markę - to świetna sprawa! Być może odżyje duch dawnego Zakopanego?

 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.