Zakopane
Kultura
Żeby milej było żyć
Poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r.
Autor: Piotr Kyc
Autor: Piotr Kyc
Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku aktywnie działa w naszym mieście. Jedną z form pracy jest aktorstwo uprawiane w grupie teatralnej „Seniorek”. Słuchaczki PUTW przygotowały kolejny spektakl z cyklu „Żeby milej było żyć”. Premiera przedstawienia odbyła się 13 kwietnia w Zakopiańskim Centrum Edukacji im.Heleny Modrzejewskiej. Sztuka napisana i wyreżyserowana przez Alodię Sławińską i Joannę Wiland została oparta na motywach baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.
Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie!
Zobacz w naszym sklepie:
- Spinka góralska VI
Metalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm. 240 zł - Obraz olejny Folk II
Obraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...300 zł - Korale folkowe I
Korale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm. 70 zł



