PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

“Talenty Małopolski 2015”

Wtorek, 28 kwietnia 2015 r.
Autor: Dariusz Galica

“Talenty Małopolski 2015”Zakopiańskie eliminacje do XXVIII Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych “Talenty Małopolski 2015” już za nami. 25 kwietnia, tradycyjnie już w kinie “Sokół” odbyły się przesłuchania dla dzieci i młodzieży chcącej pokazać swoje talenty muzyczne, wokalne lub taneczne. Jak przyznają organizatorzy (Izabela Soroczyńska i Stowarzyszenie WARTKO),od kiedy “Talenty Małopolski” powróciły do Zakopanego, zainteresowanie imprezą nie słabnie, a niektórzy z uczestników już pół roku wcześniej pytają, kiedy kolejne eliminacje, bo chcą się jak najlepiej do nich przygotować.


Efekty tych ćwiczeń można było podziwiać w Sokole od samego rana. Jury Festiwalu, w składzie: Beata Czajka-Rolińska, Karolina Leszko, Adrian Kulik, zgodnie przyznało, że poziom tegorocznych występów był bardzo wysoki, a wybór tych najlepszych z najlepszych, jak zwykle, niełatwy. Ostatecznie powiat tatrzański w wojewódzkich finałach reprezentować będą:

w kategorii muzycznej - Martyna Kasprzcka i Katarzyna Lipińska;

w kategorii tanecznej - zespoły ROX i Frajda.

Dodatkowo, na wyróżnienie zasłużyły dziewczyny z duetu Klaudiusz & Olson, a także Karolina Sypniewska.

Zachęcany do kibicowania naszym reprezentantom podczas finałów, które odbędą się w dniach 22-23 maja w Dobczycach.

Talenty Małopolski, od trzech lat znów organizowane w Zakopanem, stają się ważną imprezą w kalendarzu wydarzeń dla dzieci i młodzieży. W tym roku impreza była szczególna także z innego powodu. Po raz pierwszy za jej przeprowadzenie całkowicie odpowiadał sztab młodych wolontariuszy, którzy samodzielnie zorganizowali lwią część przedsięwzięcia. Chociaż mają zaledwie naście lat, zaangażowaniem i poziomem odpowiedzialności mogą zaimponować niejednemu dorosłemu. Podziękowania za włożony trud należą się: Jaśkowi Fijałkowskiemu, Jakubowi Staszelowi, Marysi Lei, Dominikowi Prusinowskiemu, Oli Skowyrze, Roksanie Staszel, Wiktorii Cabaj, Marcie Fąfrowicz, Emilii Krauzowicz oraz liderowi grupy, Andrzejowi Słodyczce.

Warto dodać, że zakopiańska edycja jest jedyną, której organizatorem jest organizacja pozarządowa i całość odbywa się wyłącznie dzięki pracy społecznej i wsparciu darczyńców. We wszystkich pozostałych powiatach eliminacje organizują publiczne instytucje kultury przy wsparciu samorządu.

Organizatorzy składają też serdeczne podziękowania wszystkim wspierającym:
Panu Posłowi Andrzejowi Gutowi-Mostowemu, Restauracji SUBWAY, Karczmie "U Słodkiego", Hurtowni Elektrycznej ETAK, Cukierni SAMANTA, Piekarni DOMINO, Tartakowi Drzewkarcz, Hurtowni BRUTAL, portalowi DobreMiejsce.pl, Biuru Promocji Zakopanego, a także głównemu partnerowi - Towarzystwu Gimnastycznemu Sokół w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.