PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Konkursy z okazji „Roku Witkiewiczów” rozstrzygnięte.

Sobota, 5 września 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Konkursy z okazji „Roku Witkiewiczów” rozstrzygnięte.5 września przypadła 100. rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza. Tego dnia po „Spacerze śladami Stanisława Witkiewicza” zorganizowanym przez Muzeum Tatrzańskie Urząd Miasta Zakopane zaprosił na Mszę Świętą odprawioną w kaplicy w Jaszczurówce. Po nabożeństwie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, które zostały zorganizowane z okazji „Roku Witkiewiczów” oraz rozdanie nagród. Nagrody za udział w konkursach - plastycznym, literackim i fotograficznym dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich wręczali: Wiceburmistrz Miasta Zakopane Agnieszka Nowak – Gąsienica w towarzystwie radnych - profesora Jerzego Jędrysiaka i Stanisława Majerczyka. Całość prowadziła Naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego Joanna Staszak.


Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie plastycznym i literackim. Dziękujemy nauczycielom.

  Oprawę liturgiczną uświetnił młodzieżowy chór „Turliki” działający pod mkierunkiem Ewy Sterczyńskiej przy Podhalańskim Stowarzyszeniu Śpiewaczym.  

 

Protokół obrad Jury Konkursu literackiego

na opowiadanie

pt. „Jakby wyglądało moje życie, gdyby obok żył Witkacy”

 

 

 

JuZakopanem, naucz. Marcjanna Borkowska

 

(za opowiadania „Dziwna obecność” oraz „Matka, czyli moja przygoda z teatrem”

 

- autor godło „Goździki” – Natalia Czerniak, lat 15, Gimnazjum nr 1 w Zakopanem, naucz. Dominika Snakowskary w składzie:

 

 1. Agnieszka Nowak-Gąsienica – Zastępca Burmistrza - przewodnicząca

 2. Joanna Staszak – Naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego

 3. Beata Stramka – polonistka

  na posiedzeniu w dniu 27 lipca 2015 roku po zapoznaniu się z 18 pracami nadesłanymi na konkurs zorganizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane z okazji Jubileuszu 100. rocznicy śmierci Stanisława Witkiewicza i 130. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego”, przyznało:

   

  Młodzież gimnazjalna

  Nagrody:

  I miejsce - autor godło „Mahatma” – Julia Dudzińska, kl. 3G, Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem, naucz. Marcjanna Borkowska (za opowiadanie „Dłoń nieludzka”)

  II miejsce równorzędnie

  - autor godło „Szyby2” - Szymon Bobrowski, Gimnazjum nr 3 w Zakopanem, naucz. Beata Kluk

  - autor godło znak graficzny herb – Krzysztof Bętkowski, Gimnazjum STO w Zakopanem, naucz. Irena Mrożek

   

  Równorzędne Wyróżnienia:

  - autor godło „Kukułka” – Klaudia Zięba, kl. I, , Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
  w

   

Zobacz w naszym sklepie:
 • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
  145 zł
 • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
  95 zł
 • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
  60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.