PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Dwa piękne wernisaże w Zakopanem

Niedziela, 15 listopada 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Dwa piękne wernisaże w Zakopanem14 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki zorganizowano dwa niezwykłe wernisaże. W sali większej umieszczono prace Czesława Nikodema Jałowieckiego zakopiańskiego artysty wszechstronnego, byłego nauczyciele i dyrektora „Jutrzenki”. Poza dziełami autora uwagę zwraca tu bardzo dobrze zorganizowana przestrzeń wystawiennicza. Komisarzem tak dobrze przygotowanej wystawy – co podkreśliła dyrektor galerii Anna Zadziorko - jest Ewa Fortuna.


W jednym z wystąpień zaproszonych gości Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk podkreślał pochwały godną działalność menedżerską Jubilata związaną z prowadzeniem „Jutrzenki”, co jest sytuacją rzadko spotykaną u artystów. Czesław Nikodem Jałowiecki zaprezentował się również jako muzyk grający na saksofonie. Cóż tu mówić – repertuar jaki zaprezentował Pan Czesław z towarzyszącymi mu muzykami (m.in. zięciem Markiem Wacławskim) przypomniały niektórym obecnym lata młodości i atmosferę zakopiańskich lokali.

Jubileusz Pana Czesława uświetnił swoim występem Tatrzański Chór Szumny oraz solistka Nika Lubowicz, która wspomniała tragiczny zamach islamistów w Paryżu z poprzedniego dnia.               

Wystawa „PRZE-MIJANIE” zorganizowana z okazji  50. lecia pracy twórczej nie obyła się bez tortu przygotowanego przez Cukiernię Samanta. Dzieło cukierników na którym  dominował wielki saksofon skonsumowano w okamgnieniu.

Oglądanie  dobrych prac plastycznych z pysznym tortem w ręku, to prawdziwa frajda. 

Nieco w cieniu 50. lecia pracy twórczej Czesław Jałowieckiego, w małej sali zakopiańskiej galerii odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Schumacher zatytułowanej „- "TU i TERAZ".  Królował tam wielki,  cudowny błękit będący prapoczątkiem naszego ziemskiego bytowania w głębiach oceanu, towarzyszący nam każdej księżycowej nocy i podczas słonecznego dnia. To kolor marzeń, snów i odwiecznej zagadki. Zachwyca nas również technika i  wyobraźnia artystki.

Po obejrzeniu obydwu wystaw człowiek czuje się świątecznie, a to dopiero połowa listopada...

Zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki przy zakopiańskich Krupówkach nr  44 !

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.