PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Trwa Festiwal Kolęd w Zakopanem

Wtorek, 26 stycznia 2016 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

Trwa Festiwal Kolęd w ZakopanemMiniony weekend upłynął nie tylko pod znakiem wielkich sportowych wydarzeń. Odbyły się także dwa koncerty w ramach organizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane i zakopiańskie parafie VII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył...". W sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wysłuchaliśmy koncertu „Kolędy dawne i nowe” w wykonaniu Joanny Słowińskiej, z kolei w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy wystąpili: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Magdalena Piotrowska, Dariusz Kordek, Przemysław Branny i Łukasz Lech.


Koncerty trwającego jeszcze do 2 lutego Festiwalu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Są wspaniałą okazją, by poczuć jeszcze świąteczny zimowy klimat, cieszyć się chwilami zadumy i bożonarodzeniowej radości przy pięknych zakopiańskich szopkach, a także wspólnie kolędować. Każdy koncert ma inny klimat i repertuar, a wszystko za sprawą wspaniałych artystów z naszego regionu i nie tylko.

Tym razem Joanna Słowińska snuła baśniową, pełną emocji i nadziei muzyczną opowieść o tajemnicy Bożego Narodzenia. Zabrzmiały kolędy ze skarbnicy "Kancjonałów Staniąteckich”, ludowe apokryfy i współczesne kolędy autorskie. Wraz z artystką wystąpiła rodzinna kapela w składzie: Jan Słowiński – altówka, Zofia Słowińska – śpiew, Stanisław Słowiński – skrzypce, Justyn Małodobry – kontrabas, Kasia Pietrzko - instrumenty klawiszowe.

Niedzielny koncert zatytułowany „Kędyż Go szukać? Pastorałki z gwiazdami” pełen był radości i pięknych magicznych dźwięków. Różnorodne pastorałki - dawne i całkiem nowe - znane i dopiero co napisane, wykonane w nowoczesnych aranżacjach Mikołaja Blajdy, łączyła jedna myśl – poszukiwanie Boga narodzonego w Betlejem i w samym sobie.

Organizatorzy zapraszają na ostatnie festiwalowe koncerty, które odbędą się 30 i 31 stycznia oraz 2 lutego.

30 stycznia/sobota, godz.18.00
Msza Święta i koncert „Kolędy na Jazzowo” w wykonaniu Niki Lubowicz – śpiew, Andrzej Jagodziński – instrumenty klawiszowe, Dawid Lubowicz – skrzypce.
Kościół Matki Bożej Królowej Świata OO. Salwatorianów – Bulwary Słowackiego 2

31 stycznia/niedziela, godz.18.00
Msza Święta oraz „Kolędy Patriotyczne i Staropolskie” w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej
Kościół Miłosierdzia Bożego, Chramcówki 19
Godz.18.00
Msza Święta i „Wieczór Kolęd” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I
II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy na „Górce”, ul. Ks. Kaszelewskiego 9

2 luty/wtorek, godz.19.00 
Msza Święta i kolędowanie z muzyką rodziny Lassaków „Heliosów” z Zakopanego
Kościół Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki 1a

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.