PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Teatr „Vis à Vis” w Zakopanem

Wtorek, 8 marca 2016 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Teatr „Vis à Vis” w ZakopanemMuzycznym spektaklem „Chanson Paris” swoją działalność w Zakopanem rozpoczęła scena teatru „Vis à Vis”, do tej pory znana w Krakowie. Pod Tatry trafiła dzięki Bartłomiejowi Piotrowskiemu – reżyserowi i zakopiańczykowi z pochodzenia, twórcy Zakopiańskiego Lata Teatralnego, znanemu z wielu niekonwencjonalnych teatralnych przedsięwzięć. Inauguracja działalności sceny odbyła się w Willi Kmicic. W spektaklu wyreżyserowanym przez Bartłomieja Piotrowskiego wystąpiła Marta Baszyńska, która wykonała najpiękniejsze piosenki Edit Piaf przenosząc publiczności w niepowtarzalny klimat paryskich kawiarni i kabaretów.


Nie zabrakło także odrobiny atmosfery krakowskiego Kazimierza oraz poetyckich i aktorskich niespodzianek. Tak urozmaicony spektakl zachwycił zakopiańskich widzów i zakończył się kilkoma bisami.

Teatr „Vis à Vis” z okazji inauguracji działalności w Zakopanem otrzymał gratulacje i życzenia od Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, a także od Zastępcy Przewodniczącego Rady Miasta Zakopane Macieja Wojaka.

Teatr „Vis à Vis” łączy w swoich spektaklach sztukę z rozrywką na najwyższym poziomie. Jego spektakle to podróż do kolebki rewii i kabaretu. - Nawiązując do tradycji form estradowych paryskiego, dekadenckiego Czarnego Kota, ale i roztańczonego Moulin Rouge, broadwayowskiego musicalu i Cabaretu Voltaire, podczas elektryzujących, energetycznych muzyczno-tanecznych spektakli kabaretowych oraz seansów specjalnych przeniesiemy się w czasie na przedwojenne sceny Europy – pełne szyku i elegancji, namiętności i odrobiny skandalu – zapowiada Bartłomiej Piotrowski, który już w maju planuje kolejny spektakl teatru „Vis à Vis” w Zakopanem. Teatr ma na stałe zagościć pod Tatrami. Przedstawienia będą odbywać się w Willi Kmicic, która podjęła z nim współpracę. W nieco zmienionej formie powróci także Lato Teatralne. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Zakopane aktorów teatru latem zobaczymy w dwóch niezwykłych widowiskach muzycznych: "Błyska sie nad Tatrami" oraz "Salome", przygotowanych z okazji 90-tej rocznicy śmierci Jana Kasprowicza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.