PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Lato z Teatrem Vis à Vis

Czwartek, 28 lipca 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Lato z Teatrem Vis à VisZakopiańska Scena Teatru Vis à Vis, działająca pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, w okresie wakacyjnym przygotowała bogaty i ciekawy repertuar spektakli i koncertów. Już 29 lipca wystąpi rodowita kubanka Mili Morena ze szlagierami muzyki latynoskiej, 30 lipca zapraszamy na wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Andrzeja i Jacka Zielińskich z zespołu „Skaldowie”. 13 sierpnia odbędzie się premiera widowiska muzyczno-tanecznego inspirowanego orientalnym poematem Jana Kasprowicza „Salome”. Wielkim wydarzeniem będzie natomiast wyczekiwana premiera przygotowywanego z rozmachem baśniowego widowiska muzycznego „Sobótka” także z udziałem Andrzeja i Jacka Zielińskich, którą zaplanowano na 29 sierpnia.


To tylko niektóre propozycje na wakacyjne spotkanie z Teatrem Vis à Vis w Zakopanem. Spektakle odbywają się w muszli koncertowej w Parku Miejskim, w Willi Kmicic, w Restauracji Bubuja, a „Sobótka” zostanie wystawiona na scenie na Dolnej Równi Krupowej.

Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym programem spektakli:

29.07. (PIĄTEK), godz. 20:00 / Muszla koncertowa w parku miejskim:
„NOCHE LATINA”
Największe szlagiery muzyki latynoskiej (…i nie tylko) zaśpiewa Gwiazda Teatru VIS a VIS, rodowita Kubanka, artystka sceny i estrady, charyzmatyczna i zjawiskowa MILI MORENA.
A po występie – dla chętnych – lekcja SLASY, którą poprowadzi MILI
Wstęp wolny.

30.07. (SOBOTA), godz. 19:00 / Willa Kmicic – ul. Staszica 11 a
„DO PÓKI STOJĄ GÓRY”
Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert lidera legendarnego zespołu „SKALDOWIE” – Andrzeja Zielińskiego, w którym Maestro zaśpiewa swoje największe przeboje!
Koncert pełen niespodzianek ze specjalnym udziałem Jacka Zielińskiego!
Bilety do nabycia w Kawiarni Kmicic.

5.08. (PIĄTEK), godz. 19:00 / Willa Kmicic – ul. Staszica 11 a
„NELLA FANTASIA”
NAJPIĘKNIEJSZE ARIE OPEROWE I OPERTEKOWE (oraz przeboje rock & pop) zaśpiewa fenomenalna Gabriela Świerczek – młoda diva operowa, uczennica Małgorzaty Walewskiej obdarzona wyjątkowym głosem – sopranem koloraturowym…
Bilety do nabycia w Kawiarni Kmicic.

6.08. (SOBOTA), godz. 19:00 / Restauracja Bubuja – ul. Kościuszki 18
„BUBUJA CABARET”
SZALONE RYMOWANKI I PIOSENKI WITKACEGO w bardzo awangardowym wydaniu… Połączenie spektaklu z koncertem i happeningiem. Jedyny taki występ skomponowany specjalnie dla BUBUJA…
Wstęp wolny.

13.08. (SOBOTA),  godz. 20:00 / Muszla koncertowa w parku miejskim:
Zakopiańskie Lato Teatralne: „SALOME”
PREMIERA!
KAMERALNE WIDOWISKO MUZYCZNO - TANECZNE
INSPIROWANE ORIENTALNYM POEMATEM JANA KASPROWICZA
Widowisko łączące w sobie poezję z muzyką oraz orientalnym tańcem ukaże historię Salome w młodopolskiej, oryginalnej wizji Jana Kasprowicza. Będzie to uczta dla oka i ucha oraz podróż w czasie i przestrzeni do kuszącej i fascynującej krainy orientu…
Widowisko, w którym w niezwykłej fuzji scenicznej spotykają się: poezja, taniec, muzyka, śpiew, multimedialna scenografia i efekty specjalne.
Wstęp wolny.

14.08. (NIEDZIELA), godz. 19:00 / Willa Kmicic – ul. Staszica 11 a
„KRÓLOWA NOCY”
PARYSKA BURLESKA W STYLU RETRO… Ekscytująca podróż w czasie i przestrzeni do legendarnego, paryskiego kabaretu Czarny Kot.
Bilety do nabycia w Kawiarni Kmicic.

15.08. (PONIEDZIAŁEK), godz. 20:00 / Muszla koncertowa w parku miejskim:
„POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT”
NAJPOPULARNIEJSZE PIOSENKI I NIEZAPOMNIANE SZLAGIERY Z DAWNYCH LAT, A TAKŻE PIĘKNE TANGA I PRZEBOJE MUSICALOWE zaśpiewają: piękna i uwodzicielska Marta Artymiak oraz szarmancki Wojciech Czarnota.
Wstęp wolny.

20.08. (SOBOTA), godz. 19:00 / Willa Kmicic – ul. Staszica 11 a
„CHANSON PARIS”
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI EDITH PIAF zaśpiewa poruszająca i wzruszająca, liryczna i pełna nostalgii Marta Baszyńska – Wilk.
Bilety do nabycia w Kawiarni Kmicic.

29.08. (PONIEDZIAŁEK), godz. 20:00 / Scena na Dolnej Równi Krupowej
„SOBÓTKA”
PREMIERA!
FOLKOWE WIDOWISKO KONCERTOWE NA KANWIE SZTUKI GRZEGORZA WALCZAKA Z MUZYKĄ I UDZIAŁEM ANDRZEJA I JACKA ZIELIŃSKICH
Będzie to baśniowe widowisko muzyczne o tematyce sielankowej, ludycznej, folkowej. Pełen tańca i muzyki, zrealizowany z rozmachem inscenizacyjnym spektakl folkowy osnuty na kanwie legend związanych z Sobótką. 
Sobótka, inaczej Noc Kupały – jest to prastare, słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, co przypada około 21-22 czerwca. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, powszechnie obchodzone na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, ale również w podobnym charakterze na obszarach zamieszkiwanych przez ludy bałtyckie, germańskie i celtyckie. Sobótka - jest niewątpliwie starodawną uroczystością ku czci słońca. Stanowi powiązanie dwóch kultów wody i ognia, święconych w czasach pogańskich osobno. Pierwszy kult przetrwał w postaci wianków puszczanych na wodę. Gdy się nie udało całkiem wytępić pogańskich zwyczajów, powiązano sobótkę z kultem popularnego święta Jana Chrzciciela. Pierwiastki pogańskie przetrwały do dziś i są kultywowane w formie corocznych wianków.
Nasze widowisko sobótkowe ma swe korzenie w starych, polskich i słowiańskich mitach. Także tatrzańskich.
Wstęp wolny.

3.09. (SOBOTA), godz. 19:00 / Willa Kmicic – ul. Staszica 11 a
„ORIENT EXPRESS”
To muzyczna, wokalno-taneczna podróż Orient Expressem zarówno do tajemniczej krainy Orientu, jak i do czasów Dwudziestolecia Międzywojennego… W spektaklu usłyszycie Państwo największe szlagiery gwiazd przedwojennego teatru i kabaretu oraz obejrzycie zjawiskowe układy taneczne… W tym wyjątkowym, urzekającym tańcu orientalnym muzyka i melodia ciała stapiają się w jedno...
Największe szlagiery zaśpiewa Marta Artymiak, a zapierające dech w piersiach układy zatańczy Alicja Schwertner.
Bilety do nabycia w Kawiarni Kmicic.

9.09. (PIĄTEK), godz. 20:00 /  Muszla koncertowa w parku miejskim
„TANGO… ZAPACH MIŁOŚCI”
ARGENTYŃSKIE I POLSKIE TANGA LAT 1929 – 1939 ŚPIEWANE I TAŃCZONE W WYJĄTKOWYM STYLU PEŁNYM SZYKU I ELEGANCJI
PO WYSTĘPIE – DLA CHĘTNYCH LEKCJA TANGA.
Najpiękniejsze tanga zaśpiewają znakomici aktorzy musicalowi: Marta Artymiak i Wojciech Czarnota, a zatańczą wyjątkowi, pełni namiętności: Justyna Wysocka i Leszek Mikołajczyk.
Wstęp wolny.

Teatr „Vis à Vis” do Zakopanego trafił dzięki jego założycielowi Bartłomiejowi Piotrowskiemu – reżyserowi i zakopiańczykowi z pochodzenia, twórcy Zakopiańskiego Lata Teatralnego, specjalizującemu się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych. Teatr łączy w swoich spektaklach sztukę z rozrywką na najwyższym poziomie.

Organizatorem występów plenerowych jest Urząd Miasta Zakopane i że zaprasza na nie Pan Burmistrz Leszek Dorula.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.