PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Nowoczesna szkoła z tradycją"

Wtorek, 25 października 2016 r.
Autor: Miejska Galeria Sztuki im. Władysława Hr. Zamoyskiego w Zakopanem

"Nowoczesna szkoła z tradycją"22 października 2016 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława Hr. Zamoyskiego odbyło się powtórne otwarcie wystawy "Nowoczesna szkoła z tradycją", która jest istotną częścią uroczystych obchodów Jubileuszu 140-lecia Szkoły, obecnie Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Na wystawie można zobaczyć prace uczniów zrealizowane w szkole w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Reprezentowane są wszystkie kierunki i specjalizacje: rysunek i malarstwo, rzeźba, lutnictwo, reklama wizualna i fotografia.


Miejska Galeria Sztuki im. Władysława Hr. Zamoyskiego włączyła się w obchody poprzez przygotowanie niespodzianki. Pan Marek  Szala – absolwent Szkoły, a zarazem jej były, długoletni nauczyciel, wypełniając wolę pani Prof. Haliny Kenar, na ręce v-ce dyrektora Szkoły - pana Marka Króla, przekazał pierwszą lakowo-woskową  pieczęć Szkoły z 1892 roku. Przypomniał historię Szkoły od początków jej  powstania. Na koniec, na drewnianym blacie stołu, pochodzącym ze stołówki nieistniejącego już internatu "Roma", odsłonięty został chleb składający się ze 140 kromek. Licznie zgromadzonym gościom, gronu pedagogicznemu, absolwentom i uczniom zakręciła się łza wzruszenia w oku.
W otwarciu wystawy uczestniczyli pan Jarosław Wartak – dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego oraz pani Jolanta Chliszcz – wizytator Centrum Edukacji Artystycznej.

Wystawę można oglądać do 20 listopada br. w godzinach otwarcia Galerii:
wtorek – piątek 10.00-18.00
sobota – niedziela 10.00-16.00

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.