PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Nowy obraz w Willi Oksza

Piątek, 28 października 2016 r.
Autor: Piotr Korczak

Nowy obraz w Willi OkszaSala Witkacego w Galerii Sztuki XX wieku w wilii Oksza (filii Muzeum Tatrzańskiego) zyskała nowego tymczasowego lokatora - w odwiedziny do Zakopanego zawitał kolaż Jana Dziaczkowskiego "Witkacy w ogrodzie rozkoszy". Dzięki uprzejmości rodziny Janka, Moniki Klonowskiej i Juliana Klonowskiego, goście Muzeum Tatrzańskiego mają okazję podziwiać pracę zainspirowaną postacią i twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza.


Niewielkich rozmiarów kolaż przedstawia Witkacego (wycinek zdjęcia autorstwa Józefa Głogowskiego z 1931 roku) w wyimaginowanym ogrodzie tworzonym przez ilustracje grzybów z karty słownika encyklopedycznego Petit Larousse Illustré.

Umieszczenie kolażu w sali Witkacego w wilii Oksza stanowi celową interwencję artystyczną, za pośrednictwem której dzieło współczesne wchodzi w dialog z tradycją oraz spuścizną Witkacego.

Jan Dziaczkowski (1983 - 2011) - absolwent Wydziału Malarstwa war­szaw­skiej Akademii Sztuk Pięknych, malarz, foto­graf, ilu­stra­tor i twórca kolaży, jeden z naj­bar­dziej utalen­to­wa­nych mło­dych pol­skich twór­ców. Zmarł tragicznie we wrze­śniu 2011 roku pod­czas wspi­naczki w Tatrach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.