PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Wisławie Szymborskiej, w dwudziestą rocznicę otrzymania literackiej Nagrody Nobla

Sobota, 3 grudnia 2016 r.
Autor: Piotr Kyc

Wisławie Szymborskiej, w dwudziestą rocznicę otrzymania literackiej Nagrody NoblaMija dwadzieścia lat od chwili, kiedy Wisława Szymborska została uhonorowana literacką Nagrodą Nobla. Ta wiadomość zastała ją w Domu Pracy Twórczej Astoria, do którego przyjeżdżała co roku. Było to wydarzenie historyczne, ważne dla naszej kultury, warte wspomnienia. 28 listopada w sali zakopiańskiego magistratu studentki Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zakopanem przypomniały postać wybitnej polskiej poetki. Najpiękniejszą formą wspomnienia artysty jest wskrzeszenie jego twórczości.


Przeczytano kilkadziesiąt wierszy i fraszek, a Katarzyna Pietrzyk , aktorka Teatru Stanisława Ignacego Witkiewicza przypomniała zebranym biografie Wisławy Szymborskiej.

Wiersze czytały; Małgorzata Morawetz-Gordon, Agnieszka Wilczak, Elżbieta Saltarska, Grażyna Krueger, Aleksandra Stechman, Alicja Zadziorko, Anna Lakwaj, Helena Duda, Teresa Sieciechowicz, Władysława Musiał, Marta Cybulska-Wolnicka.

 

  Na zakończenie Teresa Sieciechowicz z podziękowała za pomoc w przygotowaniu programu  aktorce Katarzynie Pietrzyk , dyrektor  Elżbiecie  Kyc z Biblioteki Pedagogicznej w Zakopanem  i muzykalnym braciom Hubickim, absolwentom Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy zapewnili muzyczną oprawę przedsięwzięcia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.