PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

10-LECIE STOWARZYSZENIA IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA I FESTIWALU „MUZYKA NA SZCZYTACH”

Piątek, 24 sierpnia 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

10-LECIE STOWARZYSZENIA IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA I FESTIWALU „MUZYKA NA SZCZYTACH”Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem – organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” – zaprasza na obchody swojego 10-lecia w dniach od 21 lipca do 8 września 2018 roku. W ramach obchodów odbędzie się Gala Mozartowska, podczas której usłyszymy duety oraz wokalne utwory solowe Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Olgi Pasiecznik i Roberta Gierlacha (21 lipca 2018, kościół św. Krzyża w Zakopanem), intrygujący spektakl „Do DNA” w reżyserii Ewy Kaim, do którego wszystkie teksty i muzyka pochodzą z oryginalnych ludowych źródeł (31 sierpnia 2018, Teatr Witkacego w Zakopanem), koncert amerykańskiej gwiazdy – kwartetu Kronos (1 września 2018, kościół św. Krzyża w Zakopanem) oraz dziesiąta edycja festiwalu „Muzyka na Szczytach” (od 2 do 8 września 2018 dedykowana Krzysztofowi Pendereckiemu w 85-rocznicę urodzin, który zaszczyci swoja obecnością wraz z małżonką (koncert finałowy Festiwalu – szczegółowy program koncertów festiwalowych na stronie http://www.muzykanaszczytach.com/).


W ramach imprez towarzyszących Festiwalowi odbędą się :

projekcja filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie” z muzyką Krzysztofa Pendereckiego (5 września 2018, „Kino Miejsce” w Zakopanem),

cykl „Klubu Rozmów na Szczytach” ( 2 do 8 września 2018 Dom „Pod Jedlami”),

wystawa plenerowa zdjęć „10 lat z Muzyką na Szczytach” (lipiec-wrzesień 2018, ul. Krupówki i ul. Balzera w Zakopanem),

wystawa „Twórcy Podhala 3” (24 sierpnia do 30 września 2018 Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej),

wystawa „Góry(nie)wzruszone. Obrazy i rysunki” Aleksandra Rudzka-Miazga (2 do 30 września 2018 Galeria Dom Doktora w Zakopanem).

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie.

24 sierpnia w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej miał miejsce wernisaż wystawy „Twórcy Podhala 3” W tym roku podziwiano rzeźbę, ale i wyroby ze skóry, czy malarstwo oraz ceramikę. 
Wśród artystów podhalańskich znaleźli się: Bożena Świderska Środa, Zdzisław Kramarz, Tadeusz Miętus, Andrzej Kuźma, Dawid Wędziarz oraz Michał Gąsienica Szostak.

Wystawę można oglądać do końca września.

Miejsce: Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, Bukowina Tatrzańska ul. Kościuszki 87
Zapraszamy

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.