PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Ogrody Artystyczne

Poniedziałek, 2 września 2019 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Ogrody ArtystyczneW ogrodzie zakopiańskiej Willi Literatów Astoria odbyły się jubileuszowe, dziesiąte już, Ogrody Artystyczne. Coroczne spotkania twórców są pomysłem Beaty Zalot oraz grona zaprzyjaźnionych artystów. Spotkania odbywają się także w różnych ogrodach na Podhalu, Spiszu , Orawie oraz w ogrodach kasztelu w Szymbarku. Tegorocznemu spotkaniu w Astorii malarzy, poetów, muzyków, kompozytorów oraz geologa i astronoma w jednej postaci odbywało się pod hasłem Jesteśmy trawą wszechświata. Hasło to jest cytatem z powieści ,,Solaris’’ Stanisława Lema. W Ogrodach Astorii zaprezentowali się również poeci którzy przyjechali z całego kraju na plener poetycki. Czytali i śpiewali swoje wiersze nadając im swoją własną, niepowtarzalną interpretację.


Pośród licznych artystów wspomnieć należy m.in. nestora zakopiańskich plastyków Czesława Jałowieckiego, miniatury Ewy Fortuny, cybernetyczne obrazy Gabriela Szyrszenia czy  graficzny obraz Moniki Stanisławskiej z Kościeliska. Zgromadzonym w Ogrodzie podobał się Piotr Dobosz prezentujący  swój wiersz poświęcony pośrednio Stanisławowi Lemowi. Publiczność znakomicie bawili artyści z kabaretu Śmieszna Środa z Krakowa. W jazzowe nastroje wprowadzał Janusz Kokoszka a  Janusz Ochocki jak zwykle zaśpiewał piosenkę zaczynającą się na literę z.

Wydarzenie artystyczne mogło się spełnić dzięki świetnej współpracy kierownika Astorii pani Bożeny Skupień z panią Beatą Zalot,  które stworzyły niepowtarzalną atmosferę spotkania w Ogrodach Literackich Astorii.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.