PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2022 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

Anna Kwiatkowska, Tomasz Zjawiony - malarstwo

Czwartek, 6 października 2022 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury

Anna Kwiatkowska, Tomasz Zjawiony - malarstwoZakopiańskie Centrum Kultury i Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zapraszają do Miejskiej Galerii Sztuki na wystawę malarstwa Anny Kwiatkowskiej i Tomasza Zjawionego. Prezentowana ekspozycja pozwala na ukazanie szerokiego spektrum możliwości twórczych i źródeł inspiracji estetycznej młodych artystów, którzy w 2020 roku zostali wyróżnieni w 3. Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora. Konkurs organizowany był przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Fundację Promocji Twórczości Wojciecha Fangora.


Anna Kwiatkowska, Tomasz Zjawiony – Malarstwo

8 października – 12 listopada 2022

Wernisaż: 7 października 2022 godz. 17:00

Zakopiańskie Centrum Kultury/ Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

www.galeria.zakopane.pl

Kuratorka wystawy: Lidia Rosińska-Podleśny 

Organizatorzy: Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego

Anna Kwiatkowska - ur. w 1997 roku, absolwentka wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Rezyduje w Kolonii Artystów - Dolne Miasto. Zajmuje się głownie niefiguratywnym malarstwem oraz instalacją. Jest finalistką 19. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii oraz laureatką nagrody Rektora w 3. Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora. Wpływ na jej aktualna twórczość miało doświadczenie z tańcem i ruchem, również w aspekcie pracy z przestrzenią. W swoich realizacjach malarskich skupia się na warstwie emocjonalnej, która wynika z napięć społecznych, ale również na przełamywaniu swoich wewnętrznych granic, również tych kulturowo przypisanych kobiecie/malarce.

„Moje obecne działania orbitują wokół niepokojów społecznych, które przybierają formę manifestacji lub też podawane są nam przez ekran nieodłącznego elementu naszych czasów, jakim jest smartfon, wraz z gotującym się w nim natłokiem relacji związanych z buntem […].”

Anna Kwiatkowska

 

Tomasz Zjawiony - ur. w 1984 roku w Pabianicach. W 2018 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Uzyskał dyplom magistra z zakresu architektury wnętrz pod kierunkiem prof. Roberta Sobańskiego i malarstwa pod kierunkiem prof. Marka Saka. Zajmuje się malarstwem i instalacjami artystycznymi. Zjawiony inspiruje się zniszczoną architekturą, zwłaszcza tą z okresu PRL-u/ postindustrializmu. W swojej twórczości stara się pokazać, jak wpływa ona na mieszkających tam ludzi. W codziennej pracy odwiedza miejsca, które go inspirują, a fotografię wykorzystuje jako archiwum. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.