PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Konkurs Ekologiczny pod patronatem Serwisu Watra

Poniedziałek, 1 marca 2010 r.
Autor: AKS

Konkurs Ekologiczny pod patronatem Serwisu WatraAct Eco Team Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Zakopanem oraz Urząd Miasta Zakopane zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie ekologiczno-medialnym pod hasłem "Drzewo znakiem życia!". Prace filmowe, fotograficzne i reportażowe można nadsyłać organizatorom do 10 maja. Podhalański Serwis Informacyjny Watra objął konkurs patronatem.


Konkurs ekologiczno-medialny
zorganizowany przez Act Eco Team Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera
w Zakopanem oraz Urząd Miasta Zakopane.
Patron medialny: Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Temat przewodni: Drzewo znakiem życia!
Drzewo rozumiane np. jako: roślina, symbol wzrostu, osi świata, odnowy, jedności organicznej, piękna, siły życia, idei wiecznego odradzania się, wolności - wszystkie te skojarzenia rozumiane w kontekście szeroko rozumianej ekologii.

Cel konkursu:
Pogłębianie wiedzy ekologicznej uczniów poprzez wykorzystanie środków medialnych takich jak film, fotografia czy fotoreportaż.

Przedmiotem konkursu są nakręcone, przez grupę uczniów filmy, fotografie, fotoreportaże i reportaże edukacyjne związane z tematyką konkursu.

Kategorie:

*Film 3-10 minut nakręcony w zespołach max. 4 osobowych.

Dane techniczne - możliwość otworzenia zapisanego obrazu w popularnych programach do odtwarzania filmów, prace mogą być zapisane na CD lub DVD jeżeli to możliwe w jak najlepszej rozdzielczości.

*Fotoreportaż składający się z kilkunastu zdjęć (max. 25) stanowiący pewien cykl
z ciekawym opisem. Prace mogą być wykonane indywidualnie lub parami.

Dane techniczne: zdjęcia wydrukowane w dowolnej formie (papier fotograficzny, druk) wraz z opisem w formie prezentacji, katalogu, książki itp. dodatkowo zapis zdjęć z opisem w formie elektronicznej na CD lub DVD w formacie jpg lub tiff
w rozdzielczości 300 dpi.

*Reportaż przestawiający interesujący problem zgodnym z tematem konkursu

2-3 strony maszynopisu (czcionka 12, times new roman). Dodatkowo prosimy o wersję elektroniczną (na CD, DVD, dyskietce lub drogą mailową na world.acteco@gmail.com.) Prace indywidualne.

Kategorie wiekowe:

Uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6

Uczniowie gimnazjum ze wszystkich klas.

Termin nadsyłania prac: 10 maj 2010

Prace należy dostarczyć do Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Zakopanem, ul. Sienkiewicza 27 z dopiskiem ACT ECO TEAM – KONKURS!

Prace oceniać będzie jury składające się z ekologów, fotografików, plastyków.

Nagrody:

Jury przewiduje przyznanie po 3 nagrody w każdej z kategorii. Jury zastrzega sobie prawo nie przyznania nagrody w którejś z kategorii. Dodatkowo jury może przyznać wyróżnienia.

Kontakt:

Barbara Szarota
Joanna Strączek
mail: world.acteco@gmail.com

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.