PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Ruszył konkurs "Tatry bez granic"

Poniedziałek, 1 marca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Ruszył konkurs "Tatry bez granic"1 marca rozpoczyna się internetowy polsko-słowacki konkurs wiedzy „Tatry bez granic”. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych Tatrami bez względu na wiek i płeć. Jego organizatorem jest Tatrzański Park Narodowy wraz z TANAP-em. Pod adresem www.tatrybezgranic.eu codziennie aż do 31 maja będą pojawiać się pytania w języku polskim i słowackim z zakresu przyrody ożywionej i nieożywionej, topografii, historii ochrony przyrody, przewodnictwa, ratownictwa i turystyki w Tatrach, a także przepisów prawnych obowiązujących na terenie obu tatrzańskich parków narodowych.


Pytania układali specjaliści z obydwu parków.
W chwili obecnej wiedza na ten temat zarówno u ludności lokalnej jak i u turystów jest czasami znikoma. Poprzez konkurs internetowy pragniemy poszerzyć zarówno stan wiedzy jak i zwiększyć poziom świadomości ekologicznej wśród ludności lokalnej jak i wśród turystów, którzy tak licznie odwiedzają nasze parki narodowe – wyjaśniają organizatorzy konkursu.
Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie www.tatrybezgranic.eu i odpowiadać na pytania, które pojawiać się będą każdego dnia o godz. 00.00. Konkurs podzielony został na trzy etapy. Organizatorzy przewidzieli nagrody dla zwycięzców poszczególnych etapów oraz całego konkursu. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w połowie czerwca w Tatrzańskiej Łomnicy podczas uroczystości otwarcia letniego sezonu turystycznego. Oprócz nagród rzeczowych laureaci zostaną we wrześniu zaproszeni na edukacyjną wycieczkę po Tatrach.
Takie konkursy bardzo mocno angażują ludzi, liczymy więc na duże zainteresowanie zarówno wśród Polaków jak i Słowaków, nie tylko zresztą tych mieszkających u podnóża Tatr – wyjaśnia wicedyrektor TPN Stanisław Czubernat.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu 'Tatry' w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.