PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

"Tatry bez granic" - drugi etap konkursu podsumowany

Piątek, 7 maja 2010 r.
Autor: Paulina Kołodziejska - TPN

"Tatry bez granic" - drugi etap konkursu podsumowanyDrugi etap konkursu internetowego "Tatry bez granic" okazał się szczęśliwy aż dla szesnastu osób. Wynik ten zdaje się potwierdzać fakt, na który wskazywaliśmy już wcześniej – że wiedza konkursowiczów jest na najwyższym tatrzańskim poziomie.


Zwycięzcami kwietniowego etapu z sumą 99 punktów na 101 możliwych do zdobycia są: Rafał Dymek, Krzysztof Dyner, Miłosz Martynowicz, Apoloniusz Rajwa, Tomasz Świerkot. Na drugiej pozycji (96 punktów) uplasowali się: Maciej Cichy, Hanna Dyner, Lidia Maląg, Piotr Nowakowski, Ryszard Rozenbajgier i Stanisław Źrebiec. Musimy także wymienić osobę o pseudonimie „Stonka”, która z pozostałymi dzieli miejsce drugie, ale niestety nie może się znaleźć w gronie zwycięzców etapowych. Brak danych personalnych nie pozwala nam na uznanie jej za laureata. Nie wiemy nawet, czy to zawodniczka czy zawodnik. Szkoda, bo drugie miejsce to znakomity wynik. Miejsce trzecie (95 punktów) zajęli: Joanna Antoniak, Iga Maliszewska, Maciej Michalak i Marcin Padewski.
Wszystkim gratulujemy i zapewniamy, że żaden z laureatów nie zostanie bez nagrody. Z uwagi jednak na duże ich grono, zmuszeni jesteśmy podzielić upominki. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają sprzęt turystyczny ufundowany przez Unię Europejską za pośrednictwem Euroregionu „Tatry”, natomiast pozostałych dwóch miejsc – publikacje Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Oczywiście, zgodnie z obietnicą daną na początku konkursu, wylosowaliśmy pięć osób, które otrzymają nagrody dodatkowe. Są to: Vladimír Huk, Urszula Zielińska, Dobromila Šebestová, Janusz Bojarski, Przemysław Wróbel.
W drugim etapie zanotowaliśmy 24 150 odpowiedzi, których udzieliły 1072 osoby. Najmniej prawidłowych odpowiedzi zebrało pytanie nr 50: „Turysta idący granią główną Tatr ze Suchej Przełęczy na Beskid nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że depcze niezwykle interesujące skały, będące świadkiem tego, co działo się tu, zanim nastąpiła intruzja magmy granitoidowej”. Że skałami tymi są ksenolity metapelityczne, wiedziało 30,8 proc. odpowiadających. Najłatwiejsze okazało się pytanie nr 38, na które padło 96 proc. poprawnych odpowiedzi.

Zabawa potrwa do końca maja. Wyniki można śledzić na stronach
www.tatrybezgranic.eu oraz www.tatrybezhranic.eu

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu 'Tatry' w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007–2013.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.