PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

Akcja "Zakopane bez papierosa" już 6 czerwca!

Niedziela, 6 czerwca 2010 r.
Autor: AKS

Akcja "Zakopane bez papierosa" już 6 czerwca!Już 6 czerwca 2010 r. (niedziela) na Placu Niepodległości w Zakopanem w godz. 11.00-16.00 odbędzie się akcja „Zakopane bez papierosa”, połączona z piknikiem „Aktywnie z uśmiechem”. Event edukacyjno-sportowy, jest organizowany przez Stowarzyszenie Manko, we współpracy ze Społeczną Agencją PR w ramach ogólnopolskich kampanii społecznych Polska Bez Dymu oraz Lokal Bez Papierosa.


Dla odwiedzających stoisko przygotowano szereg atrakcji. Skorzystać z nich mogą zarówno dorośli, jak i dzieci.

W Zakopanem już 47 lokali jest włączonych w kampanię Lokal Bez Papierosa. Restauracja

„Mała Szwajcaria”, aktywny działacz kampanii, zorganizuje degustację swoich potraw, zachęcając mieszkańców Zakopanego oraz turystów do odwiedzania lokalu wolnego od dymu tytoniowego.

W punkcie zdrowotnym na stoisku Stowarzyszenia MANKO można będzie przebadać się smokolizerem, mierzącym poziom tlenku w wydychanym powietrzu.

Wspólna zabawa z papierosem w tle trwać będzie cały dzień. Uczestnicy eventu będą mieli niepowtarzalną okazję bezpłatnie wspiąć się na ściankę wspinaczkową na wys. 6,2m!

Kalambury to kolejna planowana atrakcja, w którą mogą się zaangażować całe rodziny. Rozegra się także mini konkurs kulinarny, w którym dwie drużyny z tych samych składników będą miały przyrządzić oryginalną potrawę. Na rozwiązanie czekać będą także krzyżówki o tematyce antytytoniowej.

Organizator zadba też o najmłodszych. Będą mieli do dyspozycji przybory plastyczne i wezmą udział w konkursie na najlepszy plakat antytytoniowy. Będą także mogli zabłysnąć, wymyślając hasło antytytoniowe. Największą frajdą będzie zabawa „skacz w worku”, która będzie miała formę zawodów.

Restauracje zakopiańskie przeznaczyły dla zwycięzców licznych konkursów nagrody w postaci voucherów upominkowych. Sieć cukierni Samanta zafunduje ciastka i lody dla dzieci.

Wydawnictwo Znak zdecydowało się zasponsorować nagrody książkowe. Jak widać jest o co walczyć!

Tymczasem do 4 czerwca trwa konkurs pod hasłem „Odwiedzaj lokale wytrwale”. Zachęca on mieszkańców Zakopanego do odwiedzania zakopiańskich lokali, przyłączonych aktywnie do kampanii. Konkurs ma 2 odsłony. Pierwsza trwa 24 - 28 maja, druga 31 maja – 4 czerwca. W każdym z pięciu lokali znajduje się jeden wyraz, będący elementem składowym hasła. Pierwsze 3 osoby, które przyślą hasło wygrywają nagrody.

Do boju Zakopiańczycy!

Akcję patronatem medialnym objął Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.