PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

I Piknik „Aktywnie z uśmiechem”

Wtorek, 8 czerwca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW ramach Dni Zakopanego 6 czerwca na Placu Niepodległości zorganizowano I Piknik „Aktywnie z uśmiechem”. Impreza odbyła się pod hasłem sportów i turystyki, uprawianych przez osoby niepełnosprawne. To nowa inicjatywa w Zakopanem, która wpisuje się w działania asystenta Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych i realizowaną przez niego akcję „Zakopane bez barier”. Pogoda dopisała, a piknik cieszył się sporym zainteresowaniem.


W programie znalazło się wiele ciekawych spotkań, prezentacji, nie zapomniano także o atrakcjach dla najmłodszych. Odbyło się spotkanie z Katarzyną Rogowiec – pracownikiem Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i zdobywczynią brązowego medalu na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver, która opowiadała o swojej drodze do olimpijskiego sukcesu. Na pikniku gościł także Marek Plura - Poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Na stoiskach prezentowały się stowarzyszenia i organizacje takie jak Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zakopanem, Gminny Punkt Konsultacyjny Edukacji Redukcji Szkód, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji i Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Można było także zapoznać się ze sprzętem, którego używają osoby niepełnosprawne do uprawiania sportów.

Ponadto podczas pikniku trwała zbiórka krwi na rzecz dzieci leczących się w zakopiańskich szpitalach. Równolegle odbywała się także akcja „Zakopane bez papierosa” przygotowana przez Stowarzyszenie Manko w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Polska bez Dymu.

W trakcie pikniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Wszyscy razem”, a jego laureatom wręczone zostały nagrody. Konkurs ten został ogłoszony w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjalnych, a jego tematem była integracja dzieci z różnego rodzaju problemami rozwojowymi i niepełnosprawnościami.

Wyniki Wszyscy razem.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.