PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

I Piknik „Aktywnie z uśmiechem”

Wtorek, 8 czerwca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW ramach Dni Zakopanego 6 czerwca na Placu Niepodległości zorganizowano I Piknik „Aktywnie z uśmiechem”. Impreza odbyła się pod hasłem sportów i turystyki, uprawianych przez osoby niepełnosprawne. To nowa inicjatywa w Zakopanem, która wpisuje się w działania asystenta Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych i realizowaną przez niego akcję „Zakopane bez barier”. Pogoda dopisała, a piknik cieszył się sporym zainteresowaniem.


W programie znalazło się wiele ciekawych spotkań, prezentacji, nie zapomniano także o atrakcjach dla najmłodszych. Odbyło się spotkanie z Katarzyną Rogowiec – pracownikiem Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i zdobywczynią brązowego medalu na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver, która opowiadała o swojej drodze do olimpijskiego sukcesu. Na pikniku gościł także Marek Plura - Poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Na stoiskach prezentowały się stowarzyszenia i organizacje takie jak Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zakopanem, Gminny Punkt Konsultacyjny Edukacji Redukcji Szkód, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji i Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Można było także zapoznać się ze sprzętem, którego używają osoby niepełnosprawne do uprawiania sportów.

Ponadto podczas pikniku trwała zbiórka krwi na rzecz dzieci leczących się w zakopiańskich szpitalach. Równolegle odbywała się także akcja „Zakopane bez papierosa” przygotowana przez Stowarzyszenie Manko w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Polska bez Dymu.

W trakcie pikniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Wszyscy razem”, a jego laureatom wręczone zostały nagrody. Konkurs ten został ogłoszony w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjalnych, a jego tematem była integracja dzieci z różnego rodzaju problemami rozwojowymi i niepełnosprawnościami.

Wyniki Wszyscy razem.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.