PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

Niedźwiedź, świstak i kozica zwycięzcami głosowania akcji „Milka. Razem dla Tatr”!

Poniedziałek, 21 czerwca 2010 r.
Autor: AKS

Niedźwiedź, świstak i kozica zwycięzcami głosowania akcji „Milka. Razem dla Tatr”!Zwycięzcą zakończonego głosowania na stronie www.razemdlatatr.pl został niedźwiedź, zdobywając 157 073 głosy. Tuż za nim uplasował się świstak, na którego oddano 156 300 głosów. Trzecie miejsce, dzięki 94 966 głosom, zajęła kozica. Te trzy symbole tatrzańskiej przyrody zostaną objęte programem działań badawczych, monitoringowych i edukacyjnych, na które Milka przekaże 1 milion złotych.


Począwszy od startu akcji „Milka. Razem dla Tatr”, internauci głosowali na 6 symboli tatrzańskiej przyrody. Były to wybrane przez Milkę we współpracy z ekspertami z Tatrzańskiego Parku Narodowego: krokus, Giewont, niedźwiedź, kozica, Morskie Oko i świstak. Już od pierwszych dni w głosowaniu prowadziły zwierzęta, które w kolejnych tygodniach uzyskały wyraźną przewagę nad Morskim Okiem, Giewontem i krokusem. Do ostatnich chwil głosowania trwała emocjonująca rywalizacja pomiędzy zwolennikami niedźwiedzia i świstaka. Ostatecznie przewagą 773 głosów wygrał niedźwiedź.

- Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i głosowali na wybrane symbole Tatr! Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Na symbole tatrzańskiej przyrody w sumie oddano aż 567 331 głosów. Każdy głos to dowód zaangażowania i potwierdzenie, że takie akcje społeczne są potrzebne. Akcja „Milka. Razem dla Tatr” inspirowała do poznania piękna tatrzańskiej przyrody i zasad odpowiedzialnej turystyki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich naszych partnerów i ambasadorów, każdemu promowanemu dzięki akcji symbolowi mogliśmy poświęcić więcej uwagi, co wzmocniło aspekt edukacyjny naszych działań. Już samo zrozumienie, że Tatry i ich symbole, to przepiękny, ale wymagający ochrony, troski i refleksji skarb polskiej przyrody, jest dla nas powodem do uznania tej akcji za wielki sukces – powiedziała Agnieszka Kępińska, Kierownik ds. Kontaktów Zewnętrznych i Komunikacji, Kraft Foods Polska.

Za kilka tygodni Tatrzański Park Narodowy – merytoryczny partner akcji, rozpocznie realizację działań ochronnych dla trzech zwycięskich symboli. Dzięki akcji „Milka. Razem dla Tatr” niedźwiedziowi, świstakowi i kozicy zapewnione zostaną większe bezpieczeństwo i spokój, przestrzeń do życia oraz ochrona przed kłusownikami. Eksperci TPN rozpoczęli już pracę nad szczegółowymi planami działań, dostosowanymi do kwot, jakie Milka przekaże na rzecz poszczególnych symboli. Z przekazanej przez Milkę kwoty 1 mln zł 50% zostanie przeznaczone na ochronę niedźwiedzia, 30% – na ochronę świstaka, a 20% – na ochronę kozicy. Plany zostaną wkrótce podane do publicznej wiadomości.

- Aby skutecznie prowadzić akcję ochrony przyrody, najpierw należy uświadomić społeczeństwu wartość tatrzańskich symboli. I to już w dużej mierze zostało osiągnięte. Akcja „Milka. Razem dla Tatr” to w istocie wspaniale prowadzona kampania społeczna na rzecz ochrony tatrzańskiej przyrody. Korzyść, która już jest odczuwalna, to wzrost szacunku dla Tatr, zwłaszcza dla unikatowych gatunków zwierząt i roślin, ale też dla niezwykłych miejsc jak Morskie Oko i Giewont. Oczywiście tym skuteczniej można chronić przyrodę, im większe pieniądze będą w dyspozycji parku narodowego. Nakłady na ochronę wybranych symboli rozpoczną drugi etap akcji, polegający na perfekcyjnym monitoringu gatunków i realizacji zabiegów ochronnych – powiedział dr Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Oficjalne zakończenie pierwszego etapu akcji „Milka. Razem dla Tatr” odbędzie się 26 czerwca 2010 r. w Zakopanem. Podczas Wielkiego Finału na placu Niepodległości nastąpi uroczyste wręczenie dyrektorowi TPN symbolicznych czeków na 500 tys. zł, 300 tys. zł i 200 tys. zł.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...
    32 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.