PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Wodny Patrol odwiedził Zakopane

Środa, 18 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

Wodny Patrol odwiedził ZakopaneW ostatni weekend (14. i 15. sierpnia), w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mamo, Tato, wolę wodę!”, Zakopane odwiedził Wodny Patrol. Jego zadaniem było sprawdzenie, czy mieszkańcy Zakopanego oraz rodziny spędzające tam wakacje z dziećmi pamiętają o piciu wody podczas upalnych dni. Akcji przewodził Zdrojek – maskotka kampanii „Mamo, Tato, wolę wodę!”, która wzbudzała ogromne zainteresowanie i sympatię wśród najmłodszych.


Akcja Wodny Patrol została przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mamo, tato, wolę wodę!”, której celem jest zwiększanie świadomości na temat roli wody w diecie dzieci oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. W sobotę Wodny Patrol można było spotkać na zakopiańskich Krupówkach, a w niedzielę - przy dolnej stacji Kasprowego Wierchu w Kuźnicach.

W trakcie akcji, Wodny Patrol zatrzymywał się przy rodzinach z dziećmi i podejmował krótką rozmowę, przypominając rodzicom o znaczeniu picia wody przez najmłodszych. Dodatkowo, osoby zainteresowane tematem mogły poradzić się eksperta ds. żywienia - Ewy Kurowskiej. Odpowiadała ona na wiele pytań dotyczących wody i wartości, jakie z jej picia wynikają. Doradzała też, na co zwracać szczególną uwagę, komponując posiłki dla całej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem jej najmłodszych członków.

Wodny Patrol wręczał materiały edukacyjne z praktycznymi informacjami, dlaczego i jak zachęcać maluchy do picia wody. Wszystkim, którzy wykazali się wiedzą na temat prawidłowych nawyków żywieniowych, Zdrojek wręczał specjalne znaczki kampanii „Mamo, Tato, wolę wodę!” oraz wodę Żywiec Zdrój.

Wodne Patrole odwiedziły już Trójmiasto i Zakopane. Akcja odbędzie się jeszcze w Warszawie i Wrocławiu. Wodne Patrole to jeden z elementów drugiej edycji kampanii „Mamo, Tato, wolę wodę!”, która rozpocznie się w październiku i obejmie swoim zasięgiem 120 miast. Do 2000 przedszkoli trafią wówczas materiały edukacyjne wprowadzające przedszkolaki w świat wody.

Więcej informacji o akcji znaleźć będzie można na www.MamaNaCzasie.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.