PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Jasne że klar!

Czwartek, 7 października 2010 r.
Autor: Anna Kukuła

Jasne że klar!Język niemiecki dla każdego?! Tak!!! Niemiecki też jest cool, do tego przekonywał uczniów Gimnazjum nr 3 w Zakopanem i zaproszonych kolegów z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu lektor projektu „Deutsch-Wagen-Tour” Ryszard Maj. Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o Niemczech i języku niemieckim. Sami musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale też wiedzą z różnych dziedzin. Niektóre konkurencje były banalne, inne wyczerpujące fizycznie, ale każdy nawet przegrany został nagrodzony.


Od kwietnia 2009 roku w ramach akcji „Deutsch-Wagen-Tour” pięć samochodów z logo projektu odwiedza w całej Polsce szkoły, przedszkola, centra edukacyjne i uczelnie. Pokazowe zajęcia mają stać się źródłem inspiracji dla nauczycieli i przyczynić się do wzrostu motywacji wśród uczniów, a w konsekwencji zapewnić stabilniejszą pozycję języka niemieckiego w polskim systemie nauczania. Projekt ten nabiera szczególnego znaczenia w kontekście decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącej wprowadzenia od września 2009 r. obowiązkowego drugiego języka obcego w gimnazjum.

Realizacja projektu Deutsch- Wagen- Tour w Polsce stała się możliwa dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Projekt realizują: Goethe-Institut, Ambasada Niemiec w Warszawie, Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) oraz pozostali Partnerzy. Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło akcję „Deutsch-Wagen-Tour“ patronatem honorowym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.