PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Zakopane

Rozmaitości

Skazani na Tatry – reaktywacja

Poniedziałek, 7 lutego 2011 r.
Autor: AKS

Skazani na Tatry – reaktywacjaRusza kolejna edycja konkursu fotograficznego "Skazani na Tatry". Tym razem organizatorzy rozszerzają jego zasięg i zapraszają do uczestnictwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się na terenie całego województwa małopolskiego.


W październiku 2010 r. Tatrzański Park Narodowy ogłosił konkurs fotograficzny "Skazani na Tatry". Jego adresatami mieli być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów tatrzańskiego oraz nowotarskiego. Niestety, z powodu braku odpowiedniej liczby uczestników konkurs nie został rozstrzygnięty. Dlatego TPN postanowił rozszerzyć jego zasięg na całe województwo małopolskie oraz zaprosić do uczestnictwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się na terenie tego województwa.

Celem konkursu jest próba pokazania za pomocą fotografii fenomenu przyciągania Tatr i odpowiedzi na pytanie, czy aktywność górska to tylko jedna z form spędzania wolnego czasu, czy też rodzaj uzależnienia.
Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie cztery zdjęcia pojedyncze bądź jeden fotoreportaż, składający się z trzech do siedmiu fotografii.

Zdjęcia do konkursu należy przesłać za pomocą formularza lub wysłać pocztą elektroniczną na adres skazaninatatry@tpn.pl do 11 marca tego roku. Zdjęcia można także dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną, na dowolnym nośniku elektronicznym do siedziby TPN, ul. Chałubińskiego 42a, 34-500 Zakopane.

Prace oceni jury w składzie: Paweł Skawiński – dyrektor TPN, Józef Brzuchacz, Magdalena Ciszewska-Rząsa, Zbigniew Ładygin i Bartłomiej Solik. Nagrodzone zdjęcia będzie można oglądać w budynku Spichlerza w Kuźnicach. Wystawie będzie towarzyszył katalog.

Konkurs to część projektu Akademia Tatry – kształtowanie postaw ekologicznych różnych grup użytkowników Tatr, współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (Priorytet V Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.