PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Dzień Wagarowicza z Prywatnym Technikum Hotelarskim

Czwartek, 24 marca 2011 r.
Autor: AKS

Dzień Wagarowicza z Prywatnym Technikum HotelarskimNauczyciele i Uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem wiosnę przywitali na Harendzie. W licznych konkursach i zabawach udział wzięło około 200 osób, między innymi uczniowie Gimnazjum nr 1 w Zakopanem, Gimnazjum nr 3 na Olczy, Gimnazjum w Kościelisku, Nowym Bystrym, Zębie, Białym Dunajcu i Szkoły Podstawowej na Harendzie. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również dorośli, którzy także postanowili skorzystać z pierwszych promieni wiosennego słońca.


- Wspólnie jeździliśmy na nartach, sankach, dętkach i workach z sianem. Jak co roku największe emocje wzbudził wyścig na człapochodach i bieg kelnerski z przeszkodami - relacjonują uczestnicy Dnia Wagarowicza.

Uczennice Technikum Dominika Lenard, Gabrysia Pietrzak i Asia Gałdyn kusiły wspaniałymi zapachami „z kuchni”. Na grillu przez cały dzień skwierczała kiełbasa zbójecka, boczek ze śliwką po staropolsku, ziemniaki pieczone z deepem (śmietanowym, ziołowym lub czosnkowym) i pieczonki „Rafaello”. Ogromnym powodzeniem cieszył się też swojaki (chleb ze swojskim smalcem) i placek gładczanowski. Dobry humor wszystkim dopisywał.

Uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego już dziś zapraszają do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.