PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Uczniowie z liceum STO w Hiszpanii

Środa, 26 października 2011 r.
Autor: STO Zakopane

Uczniowie z liceum STO w HiszpaniiW dniach 14-22 października uczniowie klasy II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Zakopanem wraz z nauczycielami przebywali w Instituto de Education Secundaria „Gregorio Prieto” w Hiszpanii. Była to już czwarta wizyta studyjna w ramach europejskiego programu „Comenius – uczenie się przez całe życie” wielostronny partnerski projekt: "Nasze znaki tożsamości. Podróż w czasie od przeszłości do przyszłości”.


W tym roku szkolnym w ramach projektu jego uczestnicy zajmują się architekturą i przyrodą krajów partnerskich. W związku z tym uczniowie wraz z kolegami z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii zwiedzili:
- przepiękne miasta: Valdepenas, Daimiel, Villanueva de los Infantes, Toledoi, Madryt;
- parki narodowe: Pargue Nacional de las Tables de Daimiel, Pargue Natural Lagunes of Ruidera;
- wykopaliska Yacimento del Cerro de las Cabezas

Odbyły się też warsztaty, w czasie których powstały prace prezentujące najciekawsze pod względem przyrodniczym i architektonicznym miejsca w każdym z krajów partnerskich.

Uczniowie poznali warunki życia i nauki swoich hiszpańskich kolegów przebywając z nimi w ich domach i szkole. Uczestniczyli w lekcjach prowadzonych po hiszpańsku i w języku angielskim. Zawiązały się nowe przyjaźnie.

Kolejne spotkanie krajów partnerskich odbędzie się w marcu 2012 roku w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.