PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Rozbłysły światła na zakopiańskiej choince

Środa, 14 grudnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaWe wtorek wieczorem rozbłysły światła na zakopiańskiej choince. W ten sposób oficjalnie rozpoczęty został sezon zimowy i świąteczny. Tradycyjnie w jego otwarciu wzięła udział delegacja z partnerskiego miasta Sopot na czele z prezydentem Jackiem Karnowskim, który wraz z burmistrzem Januszem Majchrem zawiesił na choince symboliczne ozdoby.


Kolejnym symbolicznym gestem była wymiana deski surfingowej na snowboardową. Były też świąteczne życzenia, opłatki i drobne prezenty dla wszystkich przybyłych. Do pełni świątecznej atmosfery brakowało tylko śniegu, na który wciąż czekamy.

Spod wyjątkowo pięknie oświetlonej w tym roku choinki przedstawiciele obu miast Zakopanego i Sopotu udali się do Miejskiej Galerii Sztuki, gdzie wspólnie z dyrektorem PKP Intercity Krzysztofem Wojtasem podpisali porozumienie o dalszej współpracy.

Podczas tego spotkania władze Zakopanego przekazały także szczególne podziękowania dla Rafaela Romero Cardenasa z Hiszpanii, członka jury Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, który podarował miastu figurki do bożonarodzeniowej szopki. Szopka jest właśnie budowana przed siedzibą Urzędu Miasta Zakopane, a otwarta zostanie 17 grudnia.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.