PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie szóstej części

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 r.
Autor: AKS

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie szóstej częściOstatnia część konkursu dotyczącego historii Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem została rozstrzygnięta. Zadanie polegało na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na dwa pytania oraz uzasadnieniu chęci uczestnictwa w Festiwalu. Oceniana była jego oryginalność i pomysłowość. Panie Ewa Nowak z Węgierskiej Górki oraz Danuta Baliczek ze Spytkowic w nagrodę otrzymują podwójne zaproszenie na koncert jubileuszowy z udziałem Hanki Rybki, który odbędzie się 29 sierpnia w namiocie festiwalowym.


Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

  1. Spotkanie górali z terenu polskich Karpat pod nazwą "Święto Gór" po raz pierwszy miało odbyć się w 1934r. w Zakopanem. Niestety ogromna powódź pokrzyżowała plany. Zorganizowano je rok później 4 sierpnia 1935r. Dwa lata później impreza przemianowana na "Tydzień Gór" odbyła się w Wiśle.
  2. Autorem pierwszego regulaminu konkursowego i zarazem wieloletnim przewodniczącym zakopiańskiego jury był etnograf  Roman Reinfussa.

Publikujemy także jedną ze zwycięskich odpowiedzi na trzecie pytanie: Jakie wydarzenia podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich podobają Ci się szczególnie?

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich wszystkie wydarzenia zasługują na podziw i wielki ukłon dla autorów i wykonawców. Szczególną uwagę poświęcam zespołom zagranicznym. To wspaniała okazja, by osobiście zetknąć się z egzotyką innych, nieraz bardzo odległych krajów i kultur. Wspaniale  jest też oglądać korowód ulicami Zakopanego na rozpoczęcie Festiwalu. Także wioska festiwalowa, gdzie w plenerze odbywają się integrujące publiczność z artystami Dni Narodowe z degustacją potraw regionalnych oraz wspólną nauką tańca i śpiewu, a także ogniska, projekcje filmów, czy też plenerowe warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci, jest  interesującym miejscem.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.