PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie szóstej części

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 r.
Autor: AKS

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie szóstej częściOstatnia część konkursu dotyczącego historii Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem została rozstrzygnięta. Zadanie polegało na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na dwa pytania oraz uzasadnieniu chęci uczestnictwa w Festiwalu. Oceniana była jego oryginalność i pomysłowość. Panie Ewa Nowak z Węgierskiej Górki oraz Danuta Baliczek ze Spytkowic w nagrodę otrzymują podwójne zaproszenie na koncert jubileuszowy z udziałem Hanki Rybki, który odbędzie się 29 sierpnia w namiocie festiwalowym.


Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

 1. Spotkanie górali z terenu polskich Karpat pod nazwą "Święto Gór" po raz pierwszy miało odbyć się w 1934r. w Zakopanem. Niestety ogromna powódź pokrzyżowała plany. Zorganizowano je rok później 4 sierpnia 1935r. Dwa lata później impreza przemianowana na "Tydzień Gór" odbyła się w Wiśle.
 2. Autorem pierwszego regulaminu konkursowego i zarazem wieloletnim przewodniczącym zakopiańskiego jury był etnograf  Roman Reinfussa.

Publikujemy także jedną ze zwycięskich odpowiedzi na trzecie pytanie: Jakie wydarzenia podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich podobają Ci się szczególnie?

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich wszystkie wydarzenia zasługują na podziw i wielki ukłon dla autorów i wykonawców. Szczególną uwagę poświęcam zespołom zagranicznym. To wspaniała okazja, by osobiście zetknąć się z egzotyką innych, nieraz bardzo odległych krajów i kultur. Wspaniale  jest też oglądać korowód ulicami Zakopanego na rozpoczęcie Festiwalu. Także wioska festiwalowa, gdzie w plenerze odbywają się integrujące publiczność z artystami Dni Narodowe z degustacją potraw regionalnych oraz wspólną nauką tańca i śpiewu, a także ogniska, projekcje filmów, czy też plenerowe warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci, jest  interesującym miejscem.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
  70 zł
 • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
  8 zł
 • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
  350 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.