PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

Patronat medialny WATRA

Wyniki konkursów na Pisankę Wielkanocną i Kartkę Świąteczną

Wtorek, 15 kwietnia 2014 r.
Autor: Regina Watycha

Wyniki konkursów na Pisankę Wielkanocną i Kartkę ŚwiątecznąZakopiańskie Targi Wielkanocne, zorganizowane przez Biuro Promocji Zakopanego na Placu Niepodległości, mimo niesprzyjającej pogody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród wystawców i kupujących. Dodatkową atrakcją były konkursy dla dzieci i młodzieży - III edycja konkursu na Pisankę Wielkanocną i po raz pierwszy organizowany konkurs na Kartkę Świąteczną.


Podczas Targów odbywały się otwarte warsztaty rękodzieła ludowego: ceramiki i modelowania z masy solnej, a także warsztaty kulinarne. Odwiedzający Targi mieli okazję spotkać się ze znanymi regionalistami, którzy opowiedzieli o podhalańskich zwyczajach i tradycjach, związanych ze Świętami Wielkiej Nocy.

W sobotę, 12 kwietnia, odbyły się warsztaty ceramiki i warsztaty kulinarne, które poprowadziły nauczycielki z technikum gastronomicznego - wielkanocne dania przygotowane pod ich kierunkiem były nie tylko smaczne, ale i apetycznie się prezentowały.

W niedzielę, 13 kwietnia, przeprowadzono konkursy na pisankę wielkanocną i kartkę świąteczną. Podczas gdy komisja konkursowa obradowała, regionaliści podhalańscy opowiadali o tradycjach Wielkiej Nocy.

Tego samego dnia odbyły się warsztaty modelowania w masie solnej i występ zespołu regionalnego Regle. Zespół zaprezentował obrzęd Wielkiej Nocy, a dzieci z zespołu, wyprzedzając Śmigus Dyngus, po występie polały wystawców i odwiedzających wodą.

Wyniki konkursów na Pisankę Wielkanocną i Kartkę Świąteczną

Nagrody i dyplomy zwycięzcom obydwu konkursów wręczał Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher, a wszyscy uczestnicy otrzymali czekolady

Do konkursów zostało zgłoszonych 76 kartek świątecznych i 96 pisanek, wykonanych przez dzieci i młodzież z Zakopanego, Czarnego Dunajca, Kościeliska, Murzasichla, Pruchnego, Warszawy i Lublina.

Komisja w składzie: przewodniczący - Krzysztof Jędrzejowski, dyrektor TCKiS „Jutrzenka”, Andrzej Kawecki, dyrektor Biura Promocji Zakopanego, ks. Wojciech Jankowski z Sanktuarium Krzeptówki i Zofia Sowa z Biura Promocji Zakopanego oceniła prace konkursowe w kategoriach wiekowych i przyznała następujące nagrody:

PISANKA WIELKANOCNA

Laureaci w kategorii 3 - 8 lat

I miejsce - Jakub Hornik, II miejsce - Bartłomiej Sikoń i III miejsce - Marcin Całka

Laureaci w kategorii 9- 17 lat

I miejsce - Sandra Kielińska, II - Sonia Sikora i III miejsce - Weronika Stołowska

KARTKA ŚWIĄTECZNA

Laureaci w kategorii 3 - 8 lat

I miejsce - Tomasz Kurkowski, II miejsce - Magdalena Słodyczka i III Antosia Stachowska

Laureaci w kategorii 9-17 lat

I miejsce - Aleksandra Turewicz , II miejsce - Świetlica Środowiskowa (Kościół św. Rodziny) i III miejsce - Natalia Knapczyk

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm
    30 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.