PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Konkurs „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem Zrodziył”

Piątek, 23 grudnia 2016 r.
Autor: Rafał Jabłoński-Zelek

Konkurs „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem Zrodziył”17.12.2016r. na Krzeptówkach przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej zostały ogłoszone wyniki VII-go Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Adwentowej i Bożonarodzeniowej oraz Konkursu Plastycznego dla dzieci pod nazwa „Dobrze Ześ Się Jezu Pod Giewontem Zrodziył”, który odbył się w dniu 10.12.2016r. Organizatorem konkursów był Oddział Związku Podhalan przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Na Krzeptówkach a także samo Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Na Krzeptówkach.  W konkursach wzięły udział dzieci m.in. z Niepublicznego Przedszkola  Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny na Krzeptówkach  a także ze Szkoły Podstawowej na Skibówkach.


Konkurs recytatorski został rozegrany w jednej grupie wiekowej w gwarze podhalańskiej w kategorii: przedszkolaki 4-6 lat. Jury w składzie: Pani Maria Mateja, Pani Zofia Kubiniec-Stanuch, Pan Józef Stopka-Faktor oraz Pan Andrzej Obrochta przyznało nagrody:

I miejsce – Maria Urbaniak
Tomasz Krzeptowki-Sabała

Konkurs plastyczny oceniali natomiast: Pani Maria Walczak-Stasikowska, Pani Halina Korycińska oraz ks. Grzegorz Suchodolski.  Poszczególne nagrody zostały podzielone na pięć grup wiekowych:

Przedszkolaki:
I miejsce – Maria Gąsienica
Helena Stopka
Hanna Galica
Ala Pawlikowska

Przedszkolaki 5 lat:
I miejsce – Ania Kowalska
II miejsce- Szymon Urbaniak

Zerówka 6 lat:
I miejsce –  Marta Samulska
II miejsce – Iga Łaś
Magda Jędrzejczyk
III miejsce-  Maria Urbaniak
Stanisław Gąsienica-Mracielnik
Bernadetta  Zelek

Kategoria 7-8 lat:
I miejsce –   Zuza Gąsienica
Paulina Strama
II miejsce –  Sabina Kowalska

Kategoria 9-12 lat:
I miejsce – Karina Mroczkowska

Laureatom przyznano nagrody książkowe, zabawki, przybory plastyczne oraz dyplomy.

Organizatorzy składają podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji konkursów a przede wszystkim dzieciom, ich rodzicom oraz Jury za fachowość, serdeczność i wnikliwą ocenę dzieci.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.