PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

"Bliżej Tatr" - program edukacyjny TPN

Czwartek, 2 marca 2017 r.
Autor: Piotr Kyc

"Bliżej Tatr" - program edukacyjny TPNOd roku 2013 Tatrzański Park Narodowy realizuje program dydaktyczny pod nazwą „Bliżej Tatr”. Celem programu jest „wychowywanie młodego pokolenia Podhalan, które rozumie korzyści wynikające z istnienia parku narodowego i widzi potrzebę ochrony unikalnego dziedzictwa przyrodniczego”. Udział w programie biorą uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki z gmin: Kościelisko, Zakopane, Poronin, Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec i Czarny Dunajec.


Zajęcia odbywają się  w Centrum Edukacji Przyrodniczej (4 godziny), klasy IV–VI idą na wycieczkę w Tatry (Dolina Białego, Kalatówki, Hala Gąsienicowa – 6–8 godzin).

Uczniowie maja  zapewniony transport na zajęcia, a także materiały, które pomagają aktywnie poznawać przyrodę Tatr i zasady obowiązujące w Parku.

Tematy zajęć dla szkół:

Klasa I – Ptaki wokół nas – skrzydlaci przyjaciele (zajęcia w CEP)
Klasa II – Tropy i ślady (zajęcia w CEP)
Klasa III – Drzewa (zajęcia w CEP)
Klasa IV – Po co istnieje park narodowy? (zajęcia w Dolinie Białego)
Klasa V – Kultura i natura (zajęcia w Kuźnicach i na Kalatówkach)
Klasa VI – Zagospodarowanie turystyczne Tatr (zajęcia na Hali Gąsienicowej)

Częścią programu są również konkursy podsumowujące zajęcia. 

Klasa I – Narysuj ptaki odwiedzające twój karmnik – konkurs plastyczny 

Klasa II – Wymodeluj zwierzę, o którym dowiedziałeś się na zajęciach – konkurs plastyczny 

Klasa III – Wydzieranka o drzewach, o których dowiedziałeś się na zajęciach – konkurs plastyczny 

Klasa IV – Mój przewodnik po parku narodowym – konkurs literacki  

Klasa V – Krzyżówka lub rebus na temat związany z wycieczką do Kuźnic i na Kalatówki – konkurs literacki 

Klasa VI – 10 zasad bezpiecznej wycieczki – czyli jak nie zabić siebie i nie zabijać przyrody – konkurs literacki i wiedzy.

 Zajęcia prowadzą: mgr Beata Bańka,  dr Marek Kot, mgr Małgorzata Kot, Alina Sidor, dr inż.Tomasz Skrzydłowski 

  Tutaj relacja z zajęć bardzo dobrze przygotowanych i prowadzonych przez Beatę Bańkę. Uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zakopanem i Szkoły Podstawowej w Jurgowie  poznawali  ptaki jaki można spotkać w Tatrach. Była prezentacja multimedialna oraz zajęcia praktyczne podczas których uczestnicy nie tylko malowali ptaki ,czy wykonywali ptasie dzioby w technice Origami, ale zobaczyli jak przygotować rzecz wielce praktyczna- pokarm dla sikorki ze słoninki i nasion słonecznika.

  Wielką frajdę sprawiła dzieciom wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, a dokładnie w jej części – w sali odkryć. Dzięki nowym technologiom można się było i nauczyć i pobawić. Zachęcamy rodziców do rodzinnych spacerów na ulicę Chałubińskiego w celu wspólnej zabawy w odkrywanie. Wstęp dla mieszkańców Powiatu Tatrzańskiego jest bezpłatny.  

 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.