PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

FESTIWAL NAUKI W HOTELARZU

Poniedziałek, 27 marca 2017 r.
Autor: Ewa Kowalczyk

FESTIWAL NAUKI W HOTELARZUW ciągu dwóch dni: 21 i 22 marca przyjazne mury Hotelarza zamieniły się w … w kolebkę nauki, laboratorium chemiczne i poletko doświadczalne w wielu dziedzinach naszego życia! Impreza, organizowana od 2007 roku, której pomysłodawczynią była pani Maria Sowińska nieprawdopodobnie rozrosła się zarówno ilościowo (blisko 100 uczniów pod kierunkiem nauczycieli) jak i w różnorodne pomysły… Obecnie nad organizacją i przebiegiem czuwali pani Agata Maraszewska i pan Wiesław Golubiewski.


W auli, obu salach gimnastycznych, w holu szkoły, w salach lekcyjnych, a nawet na szkolnym boisku działy się niezwykłe widowiska, zapierające dech w piersiach pokazy, które przyciągnęły uwagę uczniów nie tylko zakopiańskich szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych! Dzień otwarty dla potencjalnych przyszłych uczniów hotelarza i nie tylko… był okazją, by sprawdzić swoją sprawność i spostrzegawczość, uzupełnić wiedzę, a przede wszystkim zachwycić się zjawiskami, pokazami i potęgą ludzkiego umysłu. Można było zobaczyć, czym zajmują się nasi uczniowie zgodnie z kierunkami kształcenia, dlatego odbyły się pokazy robotów, przyrządzanie potraw w niskich temperaturach, spotkania z turystyką i hotelarstwem, a także z zagadnieniami ekonomicznymi – tu wszystko o giełdzie, pieniądzu i testerach. A w pracowni fryzjerskiej można było zmienić kolor włosów, uczennice czesały piękne fryzury i robiły manicure.

Doświadczenia prezentowali przygotowani świetnie uczniowie ZSHT, a także ja co roku mile widziani goście z Balzera(LO i Gimnazjum) oraz POSA, zadziwiając obserwatorów obrazem Gogle VR, latającym poduszkowcem, sprawnością mobilnych urządzeń, wirującymi kulkami czy chodzeniem po potłuczonym szkle. Na szkolnym boisku zawodnicy prezentowali niezwykłe umiejętności trialowe (rowerowe) a strażacy pokazali zebranym, jak z rozbitego samochodu uwolnić poszkodowanego kierowcę, (rozcinając sprawnie blachę samochodu) i  jak udzielić rannemu pierwszej pomocy.

W sali gimnastycznej można było rywalizować w Mixballu czy rzucać … jajkiem, a w samo południe odbył się mecz w piłce siatkowej pomiędzy uczniami i nauczycielami, zakończony wynikiem 1:3.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.