PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

FESTIWAL NAUKI W HOTELARZU

Poniedziałek, 27 marca 2017 r.
Autor: Ewa Kowalczyk

FESTIWAL NAUKI W HOTELARZUW ciągu dwóch dni: 21 i 22 marca przyjazne mury Hotelarza zamieniły się w … w kolebkę nauki, laboratorium chemiczne i poletko doświadczalne w wielu dziedzinach naszego życia! Impreza, organizowana od 2007 roku, której pomysłodawczynią była pani Maria Sowińska nieprawdopodobnie rozrosła się zarówno ilościowo (blisko 100 uczniów pod kierunkiem nauczycieli) jak i w różnorodne pomysły… Obecnie nad organizacją i przebiegiem czuwali pani Agata Maraszewska i pan Wiesław Golubiewski.


W auli, obu salach gimnastycznych, w holu szkoły, w salach lekcyjnych, a nawet na szkolnym boisku działy się niezwykłe widowiska, zapierające dech w piersiach pokazy, które przyciągnęły uwagę uczniów nie tylko zakopiańskich szkół średnich, gimnazjów i szkół podstawowych! Dzień otwarty dla potencjalnych przyszłych uczniów hotelarza i nie tylko… był okazją, by sprawdzić swoją sprawność i spostrzegawczość, uzupełnić wiedzę, a przede wszystkim zachwycić się zjawiskami, pokazami i potęgą ludzkiego umysłu. Można było zobaczyć, czym zajmują się nasi uczniowie zgodnie z kierunkami kształcenia, dlatego odbyły się pokazy robotów, przyrządzanie potraw w niskich temperaturach, spotkania z turystyką i hotelarstwem, a także z zagadnieniami ekonomicznymi – tu wszystko o giełdzie, pieniądzu i testerach. A w pracowni fryzjerskiej można było zmienić kolor włosów, uczennice czesały piękne fryzury i robiły manicure.

Doświadczenia prezentowali przygotowani świetnie uczniowie ZSHT, a także ja co roku mile widziani goście z Balzera(LO i Gimnazjum) oraz POSA, zadziwiając obserwatorów obrazem Gogle VR, latającym poduszkowcem, sprawnością mobilnych urządzeń, wirującymi kulkami czy chodzeniem po potłuczonym szkle. Na szkolnym boisku zawodnicy prezentowali niezwykłe umiejętności trialowe (rowerowe) a strażacy pokazali zebranym, jak z rozbitego samochodu uwolnić poszkodowanego kierowcę, (rozcinając sprawnie blachę samochodu) i  jak udzielić rannemu pierwszej pomocy.

W sali gimnastycznej można było rywalizować w Mixballu czy rzucać … jajkiem, a w samo południe odbył się mecz w piłce siatkowej pomiędzy uczniami i nauczycielami, zakończony wynikiem 1:3.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.