PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Nad Bajkał, na czystą wodę , nad Bajkał po przygodę!

Niedziela, 6 stycznia 2019 r.
Autor: Piotr Kyc

Nad Bajkał, na czystą wodę , nad Bajkał po przygodę!5 stycznia w godzinach mocno wieczornych w Teatrze S.I.Witkiewicza miało miejsce ciekawe, pełne humoru spotkanie podróżnicze. Biuro Podróży Szerokie Tory zachęcało zakopiańczyków do wyprawy nad jezioro Bajkał. W tym celu przygotowano pokaz slajdów "Bajkał - w krainie lodu". Z opowieści podróżników wyłoniła się potęga bajkalskiej przyrody, niesamowite zjawiska lodowe i obietnica atrakcyjnego odbycia wyprawy do egzotycznej krainy. Dla fanów rzeczy niezwykłych, turystyki prawie ekstremalnej i miłośników wszelkiej różnorodności kulturowej , oraz tropicieli śladów polskości jest to propozycja warta rozważenia. Ot, taka „wyrypa bajkalska” !


Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów...

 

Biuro Podróży Szerokie Tory to specjalistyczne biuro podróży zajmujące się obsługą wyjazdów do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – przede wszystkim do Rosji i jej sąsiadów. Tak określona specjalizacja wynika z naszych zainteresowań i pasji. W ostatnich dziesięciu latach po tytułowych szerokich torach pokonaliśmy dziesiątki tysięcy kilometrów. Chodziliśmy po górach Krymu i wulkanach Kamczatki, poznawaliśmy zabytki Petersburga i odkrywaliśmy zaułki Erewania, przemierzaliśmy stepy Mongolii i odwiedzaliśmy białoruskiego Dziadka Mroza. Nad Bajkałem spędziliśmy dobre pół roku i wielokrotnie tam wracaliśmy, czego rezultatem był wydany w 2008 r. przewodnik turystyczny (obecnie przygotowujemy III wydanie). Równocześnie współpracowaliśmy z uznanymi touroperatorami, zajmując się przygotowaniem oraz realizacją wyjazdów dla grup o bardzo zróżnicowanych wymaganiach. Wielokrotnie załatwialiśmy sprawy pozornie niemożliwe i znajdowaliśmy skuteczne (choć często nietypowe) rozwiązania logistyczno-organizacyjne, które pozwalały uniknąć potencjalnych trudności na trasie. Zdobyte w ten sposób doświadczenie i wiedza są teraz bezcenne dla naszych klientów. Jako touroperator posiadamy niezbędną do prowadzenia działalności gwarancję ubezpieczeniową oraz wpis do rejestru organizatorów turystyki.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.