PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Zakopane

Sport

Spotkanie z Olimpijczykami

Niedziela, 28 lutego 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

Spotkanie z OlimpijczykamiW ramach Tatrzańskiego Festiwalu Biegów Zimowych organizowanego na terenach wspólnoty witowskiej odbyło się spotkanie z Olimpijczykami prowadzone przez Tadeusza Majocha. Do eleganckich wnętrz Jasnego Pałacu zaprosiła byłych zawodników, reprezentantów Polski w biegach narciarskich oraz wszystkich zainteresowanym Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.


Frekwencja była słaba, co napawa smutkiem. Ci którzy się spotkali w tak kameralnym gronie mogli posłuchać i wypowiedzieć się w sposób wyjątkowy, szczery ale i interesujący na temat uczestnictwa w Igrzyskach Zimowych. Rozmowy były ciekawe, dotyczyły czasów, kiedy na olimpiadę jeździło więcej działaczy sportowych i partyjnych aniżeli zawodników. To olimpiady, gdzie trener jednocześnie musiał smarować narty, być psychologiem, serwisantem, organizatorem… a o porażce, czy sukcesie nazbyt często decydowała jakość nasmarowanych nart, nierzadko turystycznych, którym daleko było do sprzętu jakim dysponowały ekipy ”zachodnie”. Znikąd pomocy. Dlaczego tak było? Ile talentów nie mogło zabłysnąć, a były to prawdziwe „diamenty”.

Dodatkową atrakcją była wystawa sprzętu narciarskiego przygotowana dużym nakładem pracy przez Mieczysława Króla - Łęgowskiego. Zapewne nikt ze wspominających dawne biegowe sukcesy olimpijskie nie spodziewał się największego polskiego sukcesu w biegach, jaki sprawiła nam trzy godziny później Justyna Kowalczyk.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.