PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Pierwszy dzień Igrzysk za nami!

Środa, 5 marca 2014 r.
Autor: Agnieszka Jurczyńska-Kłosok

Pierwszy dzień Igrzysk za nami!Wtorek 4 marca był pierwszym dniem XIX Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych zorganizowanych przez Samodzielne Koło Terenowe nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem. Zawody odbywają się w stacji narciarskiej SKI SUCHE w Suchem oraz na torze lodowym Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Zakończenie zawodów odbędzie się w piątek również na stacji narciarskiej w Suchem.


W czterech konkurencjach: narciarstwie biegowym, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie alpejskim i snowboardzie startują 742 osoby. Uczestnicy są klasyfikowani w jednej z czterech grup wiekowych (1. Szkoły podstawowe – klasy 1 – 3; 2. Szkoły podstawowe – klasy 4 – 6; 3. Gimnazja; 4. Licea) z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców. W igrzyskach bierze udział 28 szkół podstawowych, 25 gimnazjów i 7 liceów.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy, które odbyło się w Suchem poprzedziły zmagania uczniów w narciarstwie biegowym. Złote medale w grupie dziewcząt zdobyły: Aleksandra Marcinkowska (SP nr 2 Przymierza Rodzin w Warszawie) – klasy 1–3, Ewa Biełanowicz (PSP ss. Niepokalanek w Warszawie) – kl. 4–6, Anna Gdańska (SG nr 20 „Bednarska” w Warszawie) – gimnazjum oraz Aleksandra Solińska (1 SLO w Warszawie) – liceum. W grupie chłopców natomiast zwycięzcami okazali się: Maciej Grzegorzewski (NSP Warsaw Montessori School) – klasy 1 – 3, Aleksander Petsch (SSP nr 26 STO w Warszawie) – klasy 4–6, Jan Gąsienica-Daniel (SG STO w Zakopanem) – gimnazjum i Jędrzej Madler (1 SLO w Warszawie) – liceum.

Więcej informacji  na: www.igrzyskasto.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.