PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Projekt „PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT” na półmetku

Środa, 26 lipca 2017 r.
Autor: Fundacja HANDICAP Zakopane

Projekt „PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT” na półmetkuRealizacja zadania pt. PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT  finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dobiegła do półmetka. Celem projektu jest całoroczna aktywizacja sportowa i integracja osób z niepełnosprawnością z powiatu tatrzańskiego. Zadanie prowadzi Fundacja HANDICAP Zakopane. W połowie zadania warto przytoczyć parę informacji na temat jego realizacji...


Uczestnikami zadania jest aktualnie 25 dzieci i 19 dorosłych z Powiatu Tatrzańskiego. Od początku stycznia uczestniczą oni regularnie w treningach, zawodach i imprezach organizowanych przez trenerki fundacji - Martę Zborowska, Mirę Witowską i Małgorzatę Tlałkę-Długosz.

W ramach zajęć sportowych prowadzonych na obiektach sportowych Zakopanego, w okresie zimowym odbyły się 43 treningi na nartach zjazdowych i 17 treningów na nartach biegowych. W okresie wiosny i lata przeprowadzono 65 treningów obejmujących zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej  i w terenie. Zajęcia zawierały naukę podstawowych elementów różnych sportów, takich jak lekka atletyka, tenis, gry zespołowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna, unihokej), jazda na rowerach, badminton, nordic walking, tenis stołowy i inne.

Ponadto uczestnicy zadania brali udział w integracyjnych imprezach i rywalizacji sportowej: w zimie wystartowali w Narciarskich Zawodach Integracyjnych na nartach zjazdowych, biegowych lub w formule nordic walking, a na początku lata wzięli udział w Integracyjnym Biegu PWSZZ z HANDICAP’em,  oraz  w integracyjnym spotkaniu przy ognisku.

Wybrani sportowcy z sukcesami wystąpili  w ogólnopolskich zawodach  narciarskich SPPRAWNI RAZEM. Największym sportowym sukcesem uczestnika zadania PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT jest udział i dwa medale w Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii 2017 w narciarstwie alpejskim.
Udział w  treningach sportowych daje naszym sportowcom możliwość realizacji sportowych pasji w profesjonalnych warunkach, poprawy sprawności ogólnej oraz kondycji fizycznej, psychicznej i społecznej. Dostarcza wielu pozytywnych emocji, nowych przeżyć,  integruje  i podnosi jakość życia osób z niepełnosprawnością.  

Praca ze sportowcami z niepełnosprawnością w ramach realizowanego zadania będzie kontynuowana do połowy grudnia 2017. Zadanie finansowane jest z budżetu Województwa Małopolskiego.

Równocześnie został złożony projekt kontynuacji zadania PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018  do kolejnej edycji konkursu Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Projekt spełnił wymogi formalne i bierze udział w konkursie. Fundacja HANDICAP Zakopane i nasi sportowcy liczą na szerokie poparcie społeczne dla projektu w głosowaniu BO Małopolski, które odbędzie się na przełomie września i października 2017. Liczymy na Wasze wsparcie!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.