Sport

XII Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym

Niedziela, 6 maja 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

Piotr Kyc(Tekst i fotografie Hanna Kardaś -Wicher) W sobotę 28 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zakopanem na Harendzie odbył się już po raz dwunasty Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym. Ryszard Leśniak był wieloletnim działaczem sportowym, zawodnikiem, trenerem, sędzią i dziennikarzem. Zajmował się między innymi tenisem stołowym. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Hanna Kardaś-Wicher nauczycielka SP 9 w Zakopanem a w przeprowadzeniu turnieju pomógł MOSiR Zakopane. Turniej nie odbył by się także bez wieloletnich przyjaciół p.Ryszarda - Żytomira Stacha, Kazimierza Trzebuni i Tomasza Nędzy Kubińca, którzy od lat pomagają w przeprowadzeniu turnieju.

Tegoroczna impreza zgromadziła rekordową, bo 64-osobową grupę miłośników tenisa stołowego, dorosłych, młodzież i dzieci z Podhala i Orawy.

W turnieju indywidualnym kobiet w kategorii open tytuł obroniła Katarzyna Bandyk z Czarnego Dunajca. Drugą pozycję zajęła Magdalena Stachoń-Haziak reprezentująca Zakopane, trzecia była Agnieszka Kluś – także z Zakopanego.

Natomiast wśród panów w kategorii open pierwsze miejsce wywalczył Grzegorz Galica z Zakopanego. Drugą pozycję zajął Jerzy Kucharski reprezentujący Kościelisko, trzeci był Jerzy Palenik – z Jabłonki.

W młodszej grupie łączącej zawodników z klas 7 szkół podstawowych i gimnazjów najlepszy był Mieszko Winiarski /SP Chochołów/, tuż za nim Tadeusz Bobak /SMS Kraków/ a trzecie miejsce wywalczył Marcin Słodyczka /G 1 Zakopane/.

W turnieju w kategorii SP walczyły dziewczęta i chłopcy. Najlepszą zawodniczką została Kamila Bobak /SP9 Zakopane/, drugie miejsce wywalczyła Kinga Czyrnek /SP Czarny Dunajec/, a trzecie – Izabela Suchowian /SP9 Zakopane/.

Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Izaak Ziółko /SP Czarny Dunajec/, na drugiej pozycji turniej zakończył Antoni Kulawiak /SP Jabłonka/, trzecie był Jakub Kluś /SP9 Zakopane/.

Miłym gościem turnieju była żona patrona Memoriału - Ryszarda Leśniaka Pani Danuta Leśniak, która wręczyła puchary, dyplomy, liczne nagrody i upominki uczestnikom imprezy.

Emocje były również poza stołami ping pong’owymi ponieważ impreza obfitowała w wiele niespodzianek i atrakcji – poczęstunek, nagrody, itp. – to wszystko dzięki darczyńców imprezy.

Przeprowadzenie turnieju oraz wręczenie zawodnikom tak wielu wspaniałych nagród, upominków i poczęstunku nie byłoby możliwe bez pomocy i życzliwości wielu osób, firm i instytucji, którym organizator i uczestnicy serdecznie dziękują!

W przeprowadzeniu imprezy pomogli /m.in. fundując puchary, napoje, słodycze, ofiarowując nagrody/: